Search

Bydlet se dá levně a zároveň na úrovni

Každý, kdo chce dnes bydlet ve svém, se musí připravit na to, že ho to bude něco stát. A ne zrovna málo. Naštěstí jsou zde také i jiné možnosti.

Bydlet se dá levně a zároveň na úrovni

Kdo si myslí, že bydlení se v našich zeměpisných šířkách dá pořídit za slušné peníze, ten u nás asi nikdy nebyl. Samozřejmě, že hodně záleží na tom, co pohledáváte. Pokud vám stačí malá garsonka, tak i v Praze byste možná mohli najít nějakou pod milion, notabene pak v levnějších městech. Hledáte-li ale obydlí pro svou rodinu, jen s garsonkou si nevystačíte. Budete si muset najít něco většího. A to je v současnosti docela problém i v menších městech, tedy pokud neberete nadprůměrný plat.

Bydlet se dá slušně i levně zároveň

I tak lze ale sehnat vhodné bydlení, ovšem nebude se jednat o bydlení klasické. Mobilní domy https://www.top-mobilnidomy.cz/ jsou stále mezi širokou veřejností brány spíše jako podřadné, než jako plnohodnotná náhrada za menší byty. A přitom jsou mnohem levnější a celoroční verze jsou navíc i docela slušně vnitřně zařízeny.

Interiér u moderních modelů určených pro rodinné bydlení je skutečně v mnoha případech zařízen nadmíru dobře. Často i lépe, než je běžné u normálních bytů. Vše, co potřebujete, zde naleznete. A to nejen nábytek, ale i celou řadu nezbytných elektrospotřebičů typu kávovar, mikrovlnná trouba, případně další věci potřebné k bezproblémovému chodu domácnosti. V případě, že skoro nic nemáte z minulého bydliště, je koupě mobilního domu skutečnou trefou do černého. A to ve všech ohledech.

Cenově dostupné bydlení

Je tu však pro někoho jeden malý problém, a sice nutnost vlastnit pozemek. Je jasné, že někde na parkovišti bydlet nebudete moci. Neházejte ale flintu do žita. Na rozdíl od klasických staveb se v tomto případě vůbec nemusí jednat o stavební parcelu. Bohatě vám postačí koupit pozemek, který bude mít připojení na elektřinu a vodu. Také vyřizování se stavebním úřadem je daleko jednodušší, než kdybyste si nechali postavit vlastní vilku. Není potřeba vyřizovat miliony dokumentů, stačí jen nové bydlení ohlásit. Nic víc.

Osvědčený způsob, jak přijít k penězům

Ať už sháníte peníze na cokoli, je zde jeden osvědčený způsob, jak je získat. Ani se kvůli tomu, abyste je měli v kapse, nebudete muset stavět na hlavu. Ono totiž, získat takovou půjčku, rozhodně není tak snadné, jak to na první pohled vypadá.

I když to na první pohled z různých reklamních poutačů vypadá jako hračka, úvěr vám jen tak někdo nedá. Musíte splnit celou řadu podmínek, a některé z nich dají žadatelům pořádně zabrat. Dokonce třeba i tak, že se může stát, že právě kvůli nim potřebné peníze nakonec nezískáte. Tak je tomu například v případě bonity, zápisu v registru, anebo jiných podmínek.

americka bankovka chudoba

Třeba taková bonita, to je opravdu ošemetná věc. Nejedná se o jeden jediný faktor – tento ukazatel se vytváří hned na základě celé řady faktorů, které musí celkově vyznít ve váš prospěch. A je jasné, že čím více je ve výpočtu proměnných, tím těžší je, aby vše dopadlo dokonale.

Pokud jde o bonitu, tak to rozhodně není snadná překážka. Započítávají se do ní jak vaše pravidelné příjmy, tak i výdaje. K příjmům patří nejen plat, ale třeba i příjem z pronájmu, sociální dávky, a tak podobně. Naopak pokud jde o výdaje, těch může být celá řada, ať už jde o pravidelné výdaje vaší domácnosti, o dluhy z minulosti, o jiné finanční závazky, a tak dále.

bankovky s kralovnou

Potíž je často v tom, že i když máte pocit, že je vaše celková situace příznivá, tak to tak nakonec vyjít nemusí. Stačí, aby vám poskytovatel půjček váš příjem uměle snížil – třeba tak, že uzná jen jeho část, a výdaje naopak navýšil – třeba tím, že nastaví povinné minimální výdaje, a pak i když jste maximálně skromní a i z nízkého příjmu dokážete nemálo ušetřit, bonita vám vyjde špatně.

Když se ocitnete v podobné situaci, pak existuje jen jedno rozumné řešení – půjčka na míru, která se plně přizpůsobí vašim potřebám. Taková, která je flexibilní a nestaví na předem daných výpočtech. A právě taková je nebankovní hypotéka. Můžete o ni požádat buď v klasické podobě, anebo v podobě bez registru anebo bez příjmu. V každém případě vám vyjde vstříc!

Musíte získat půjčku stůj, co stůj?

A v bance to vypadá bledě? Nevadí, zkuste to v nebankovní společnosti! Zde jsou podmínky půjček lidem mnohem blíž, a především zde mají pochopení pro běžný život, takže právě zde narazíte na flexibilní úvěry, které se vám přizpůsobí. Třeba už jen proto, že když bude potřeba, tak vám je zdejší finanční odborníci ušijí na míru.

money-1090816_640

To, nad čím lidé v případě nebankovních půjček často tápou, jsou záruky, které musí složit, aby na takovou skvělou půjčku dosáhli.

Pokud jde o rozumnou bonitu žadatele, tak ta není žádným překvapením, na tu narazíte naprosto všude. A pokud jde o nebankovní půjčky, tak zde se nemusíte bonity obávat tolik jako v bance, protože získáte vždy takovou půjčku, kterou budete schopni pohodlně splácet. To je dáno především tím, že se vám její podmínky přizpůsobí. Třeba tak, že budete mít půjčku s delší dobou splatnosti, což v praxi znamená nízké jednotlivé splátky.

money-1090818_640

Žadatelé nebankovních půjček řeší spíše druhou nezbytnou podmínku pro přidělení úvěru, a tou není nic jiného, než ručení nemovitostí.

Lidé se ručení nemovitostí obávají, často proto, že si myslí, že budou nutně muset ručit střechou nad hlavou, a že o ni dost možná nakonec přijdou. Tak to ale přece není!

Když jde o záruku v podobě nemovitosti, tak si můžete v první řadě vy sami vybrat, jakou zvolíte. A rozhodně to nemusí být byt anebo dům, ve kterém žijete. Můžete klidně sáhnout po libovolném jiném druhu majetku, který máte po ruce, ať už si sjednáte hypotéku na pozemek, na výrobní areál vaší firmy, anebo třeba na garáž. Jak je tedy vidět, možností je mnoho, a mohou být opravdu pestré.

Jen je potřeba mít na paměti, že hodnota majetku, který zvolíte, se přímo promítne do výše vašeho budoucího úvěru. Takže když máte zájem o opravdu vysoký úvěr, je nezbytné, abyste ručili takovým majetkem, který má vysokou aktuální tržní hodnotu.

A to je celé – jak je vidět, tak ručení nemovitostí není žádná věda!

Příprava zahrady na zimu

Zatímco zima je opravdu odpočinkovým období, alespoň co se zahrady týče, na podzim nás čeká spousta práce. Je totiž nutné zabezpečit vše tak, aby nám naše květiny na jaře opět rozkvetly a abychom mohli sázet.


 


Nejčastější prací na zahradě spojenou s podzimem je pravděpodobně hrabání listí. Nezáleží na tom, jestli zrovna na vašem pozemku neroste ani jeden strom. Stačí trocha podzimního větru a i vaše zahrádka bude zářit žlutě a červeně.


 cesta mezi záhony tulipánů


Pravdou však je, že zrovna listí je poměrně dobrým přírodním materiálem, které má spoustu využití. Může být například kompostováno, nebo použito na zakrytí trvalek a jejich ochranu proti mrazu. Dobré však může být i nechat listy prostě zetlít, neboť tím se obohatí půdní prostředí, což v důsledku znamená lepší úrodu či pěknější trávník příští rok.


 


Dalším krokem je poslední zrytí a pletí záhonů. Je nutné vytrhat nejen plevel, ale například i rajčata a další. To umožní půdě, aby si přes zimu odpočinula. Můžeme ji i pokrýt spadaným listím, které jednak sníží možnost, že vám tam opět vyroste nežádoucí plevel, ale také dodají půdě nové živiny.


 


Nezbytné je také postarat se o květiny. Letničky je třeba vytrhat i s kořeny, zatímco trvalky je nutné zazimovat. To můžete provést pokrytím rostlinky hlínou, mulčem či listím, nebo jejím přikrytím plastovou lahví.


 dva motýli na květinách


Je to také čas stříhání. Nutné je ostříhat růže a další květiny, a také prořezat ovocné stromy. Těm můžeme dát žádaný tvar. Navíc to pomůže k větší úrodě příští rok. Prořezat a ostříhat je nutné také túje, které najdeme na většině zahrad. Ty mají tu výhodu, že se dají vytvarovat do prakticky jakékoliv podoby. Fantazii se zde meze nekladou.


 


Na podzim také nastává čas přemístit domů rostlinky, které jsme během teplého období „letnili“ venku. Pokud jsme je zasadili na zahrádku, je potřeba je přesadit do květináče a odnést je do tepla domova.


 


Jak je vidět, na podzim nás čeká na zahrádce hodně práce. Ale nezoufejte – přes zimu si odpočine jak vaše zahrada, tak vy. A tím, že tyto přípravy nyní uděláte, si na jaře uspoříte velké množství práce, a zajistíte, aby zrovna váš pozemek vypadal krásně a vaše záhonky dávaly spoustu plodů.

Interiér, který se vám bude líbit

Vyzdobit si byt tak, aby vám plně vyhovoval, je obvykle nereálné. Většinou jsou největší překážkou peníze, kterých není nikdy nazbyt. Pořídit si pohovku, která sice bude po všech stránkách ladit s vaším obývacím pokojem, ale bude k mání například za padesát tisíc, asi není příliš reálné, tedy pokud nepatříte mezi extrémně spořivé typy. Mít hezky vyzdobené bydlení ale nemusí automaticky znamenat velké finanční výdaje. Často je možné zvolit si levnou, a přitom efektivní dekoraci, která dokáže zaujmout a zároveň skvěle zapadne do interiéru. Mezi takovéto doplňky patří i gobelíny, respektive tapisérie.
fialová látka

Super cena

V dnešní době se gobelíny a tapisérie v domácnostech příliš nepoužívají, ale v dřívějších dobách to byl velký hit. To však neznamená, že se tato móda nemůže vrátit zpět. Koupit si tento druh výzdoby není složité, ale místo standardního kamenného obchodu raději navštivte jeho elektronickou alternativu. Jednak budete mít obvykle daleko lepší výběr a jednak ji získáte za daleko nižší cenu. V případě, že patříte mezi zručnější jedince, navíc ještě s uměleckým nadáním, můžete si takový gobelín klidně vytvořit doma sami svépomoci. Různé návody a doporučení najdete na internetu, kde je jich překvapivě více než dost.
kouzelná romance

Na zámku

Nejčastěji naleznete gobelíny, tapisérie a další ručně tkané ozdoby hlavně na zámcích, respektive hradech. V naprosté většině případů se samozřejmě nejedná o originály, které jsou buďto již zničené nebo uschované v bezpečí, ale o zdařilé kopie. Právě zde se můžete inspirovat před tvorbou vlastního gobelínu. Nejen na českých hradech a zámcích naleznete celou řadu zajímavých motivů, které by se možná hodily i do vašeho bytu. V případě, že nenajdete ztvárnění, které by se vám natolik zalíbilo, že byste ho chtěli mít i v obýváku nebo v ložnici, zkuste vymyslet něco sami, případně využít internet, kde je různé inspirace také více než dost.

Zimní království

Pokud máme možnost, proč si toto krásné přání nesplnit a zimní zahradu si u svého domu nepořídit? Ať malá nebo velká, zařízená bohatě či skromněji, je jistě dobrou volbou, jak zkrášlit a vylepšit naše obydlí. Dá se do ní umístit třeba vířivka nebo i bazén. Rostliny může doplnit krásné akvárium nebo klec s exotickými opeřenci. Variant, jak ji vkusně zařídit, existuje velká řada. A výsledek může být opravdu nádherný!
dům se zimní zahradou
Co si včas a dobře rozmyslíme
– jestli ji chceme užívat po celý rok
– kam ji budeme orientovat co se týká světových stran (od toho se pak odvíjí její tepelné a světelné podmínky, náročnost na vytápění, větrání, osvětlení i zastínění), podle doporučení odborníků je ideální orientace na západ nebo jihovýchod
– jak velkou ji chceme mít, kolik zabere místa na našem pozemku (měla by být hezká i na pohled z venku)
– jaké rostliny, případně živočichy do ní hodláme ubytovat a kolik jich bude

Stavbu konstrukce necháme profesionálům
Stavební konstrukce takového zařízení není tak jednoduchá, jako když si na zahradě budujeme třeba pergolu nad posezení. Určitě ušetříme peníze, čas a možná i zdraví, když tuto práci přenecháme zkušeným odborníkům. Nejlepší je, pokud jde o novostavbu, kde se s touto možností využití prostoru počítá již v projektu. Často je samozřejmě budována ke stávajícím domům. V rámci rekonstrukce nebo přístavby. Vybírat můžeme z řady materiálů. Nejlevnější je plast, nejodolnější a nejlehčí hliník, nejpřírodnější dřevo.

Zelené obyvatelky
Na toto stanoviště je nejvhodnější umisťovat rostliny subtropické a tropické. Takové potřebují teplotu okolo 20 ºC a vyšší vlhkost vzduchu. Vhodnými obyvateli zimních zahrad jsou proto citrusy, banánovníky, fíkusy, orchideje, begónie, ibišky, ale i některé sukulenty. K přezimování sem dáváme venkovní rostliny, které neodolávají mrazu.
ubrusy na stolech
Nábytek a doplňky
Tímto zařízením můžeme doladit celkovou atmosféru. Vybrat vhodná křesílka, stolky, pohovky či lehátka, různé polštáře. Můžou to být i kousky, co máme přes léto venku na zahradě. Z materiálů je vhodný například ratan, dřevo, plast, kov.

V jednoduchosti je krása

Při nákupu nábytku, dekorací i světel do Vašeho bytu vždy myslete na to, že určitě nechcete mít přeplácaný byt různými výrobky, které se k sobě moc nehodí. Snažte se byt moc nezaskládat nábytkem, aby Vám vzniklo co nejvíce prostoru k bydlení. Byt tak bude působit prostorněji a svěže. Důležité je si předem rozmyslet do jakého stylu chcete interiér Vašeho bytu zařídit. Pak už se máte čeho držet a nemůžete šlápnout vedle. Hlavně pamatujte, že v jednoduchosti je krása.
stůl jídelny.jpg

Řecký styl pro milovníky moře
Chcete se na chvíli ve Vašem bytě cítit jako na lodi u moře? Tuto atmosféru Vám určitě navodí řecký styl, který se vyznačuje modrobílými barvami na čemkoliv. Ať už koupíte polštářky, gauč nebo závěsy, modrobílé pruhy nebo kostky Vašemu bytu dodají přesně to pravé. Nábytek volte jednoduchý v bílé barvě, který dodá Vašemu bytu svěžest. Můžete ho ozdobit svíčkami s lodní tématikou a nesmí chybět ani výrobky s motivem kotvičky. Vhodné je použít výrobky ze dřeva, které udělají z Vašeho bytu útulný domov. Tento styl je oblíbený právě pro jeho jednoduchost a čistotu.
růžové závěsy.jpg
Provence styl plný levandulí
Pokud máte rádi venkovský styl plný levandulí, určitě zkuste Provence styl. Dejtevšakpozor, aby levandule nebyla na každém metru čtverečním Vašeho bytu. Celkový dojem by pak mohl působit přeplácaně. Můžete si vybrat nábytek v bílé nebo šedé barvě vyřezaný do venkovského stylu, který je naprosto okouzlující. U stylu Provence převládá fialová barva. Jednoduchý bavlněný ubrus, fialové vonné svíčky, starožitné svícny nebo polštářky s květinovými vzory by Vám neměli chybět. Snažte se to nepřehánět ani s dekoracemi, byt by pak působil teatrálně. Pořiďte si raději více květin, které zasaďte do proutěných květináčů. Ideální pro Vás budou levandule, které Váš byt úžasně provoní. Někdy je těžké držet se jednoduchosti při zařizování bytu, ale věřte, že až uvidíte konečný výsledek, budete nadšeni jak Vy, tak celá rodina.