Search

Co si dáte?


Existují dva typy lidí. Ti první milují kávu a nemusí čaj, a ta druhá skupina to má naopak. Není ale nic lepšího než přijít domů z práce a dopřát si hrnce svého oblíbeného nápoje, ať už je to cokoliv. Jestli máte rádi kávu, můžete si ji dopřát třeba od nás. Nabízíme jen tu nejlepší kávu z celého světa, která je pro vás čerstvě pražená. Když si ji doma namelete, rozhodně poznáte že to není obyčejná káva ze supermarketu, ale něco mnohem lepšího. Proč si dát něco kvalitního? Protože si to zasloužíte. Denně jste v práci a ani po odchodu domů vaše povinnosti nekončí, a proto si dopřejte šálek toho, co máte rádi.

konvička kávy

Nejlepší zrnková káva Darka-shop.cz pochází z plantáží v Indii a jižní Americe. Najdete zde několik odrůd, které se mohou dostat až do vašeho hrnku. Všechny kávové odrůdy se víceméně pěstují již celé roky a už jste je nejspíš pili i v nějaké směsi namleté kávy ze supermarketu. Metá káva, která může v polici v obchodě ležet i velmi dlouho, není nic na co by měl člověk chuť. Proto si raději kupte méně kávy za stejnou cenu, kterou si ale rozhodně vychutnáte. Na chuť kávy má největší vliv styl pražení, a u nás najdete spoustu druhů kávy v té nejvyšší kvalitě.

hrnek kávy

Jak ji máte rádi
Jak si připravujete kávu? Prostě zalejete zrnka vodou a máte turka? Nebo to není nic pro vás a dáváte přednost něčemu jinému? Ať už máte rádi turka nebo cappuccino, může si ho připravit i doma a nemusíte chodit nikam do kavárny. Stačí vám k tomu kávovar. Nemusíte ani kupovat plně automatický kávovar za desítky tisíc, určitě vám postačí obyčejný párový kávovar. Díky němu si připravíte jedno espresso se kterým už můžete pracovat dál. Obsluha takového kávovaru je velice jednoduchá a naučíte se to během pár minut. Z kávovaru získáte skutečně jemnou kávu, za kterou by se nemusela stydět ani kdejaká kavárna, kam jste dosud na kávu chodili i vy.

Nahoru a dolů

Existuje mnoho druhů domů, ale jejich základní členění je na patrové a přízemní. Oba druhy mají svoje klady a zápory, ale když si někdo vybírá dům ke stavbě, v naprosté většině případů zvolí dům přízemní, většinou bungalov. Je to proto, že jednak se lidem nechce chodit do schodů, ale většinou jde o praktické hledisko. Musíte denně několikrát nahoru a dolů a to není moc pohodlně. Nehledě na to, že v pozdějším věku už může být chůze po schodech problém.

hnědé schody

V každém patrové domě najdeme schody, bez kterých by se patrový dům nedal plnohodnotně užívat. Existuje mnoho druhů schodišť, a je poměrně náročné vybrat schodiště, které bude odpovídat vašim požadavkům na design, ale které bude hlavně bezpečné pro všechny obyvatele domu. Existují i krásná schodiště kmkdesign.cz, ale o bezpečnosti se u nich příliš mluvit nedá. U výběru schodiště je potřeba myslet na to, aby byly dodrženy všechny bezpečnostní standardy, protože pokud nebudou schody splňovat například požární směrnici o sklonu či šířce, stavební úřad vám dům nezkolauduje a budete je muset předělat.

Schody mohou být schované, a nebo mohou být výrazným prvkem celého interiéru. Na internetu je spousta inspirace ohledně toho jak mohou schody vypadat. Někdo volí betonové, někdo dřevěné, někdo dokonce skleněné, ale hitem poslední doby je samonosné schodiště, které je instalované do zdi, takže nepotřebuje podpěru a vypadá jako by levovalo ve vzduchu. Při výběr schodů vždy zvažte kdo po nich bude chodit, protože třeba samonosné shody mohou být pro děti i nebezpečné.

bílé schody

U každého domu je důležité, abyste ke schodům nezapomněli přidělat zábradlí. Jedná se o povinný bezpečnostní prvek, který může mít mnoho podob. Nejčastěji lidé volí klasické zábradlí ze dřeva, skla, kovu či kombinace těchto materiálů, ale dá se vymyslet a udělat i netypické zábradlí například z lana.

Stěhování je hračka

Děsí Vás pojem stěhování? Máte se stěhovat a nevíte čím začít? Není potřeba propadat panice. Stačí mít v tom systém a stěhování bude hračka.

Stěhování patří k životu a většinu nás zastihne, alespoň jednou za život. Říká se, že lepší vyhořet než se stěhovat, ale pokud k tomu využijete služeb kvalitní firmy pro stěhování nemusíte se ničeho obávat. K pohodovému stěhování Vám určitě pomůže si v tom najít systém a nezmatkovat. Už před samotným stěhováním je potřeba si sepsat co vše bude potřeba oblítat a zařadit. Ať už je to změna adresy, ale také třeba další doklady, klíče od nového bydlení a také přihlášení a odhlášení služeb spojených s užíváním bytu.

stěhování

Jak balit věci

Pokud máme za sebou vyřízenou administrativu je potřeba se vrhnout do nekonečného balení věcí do různých krabic a pytlů. Určitě se připravte na to, že to bude vypadat, že to snad nikdy neskončí. Mohu Vás ujistit, že to skončí. Doporučuje se balit postupně, a to znamená pokoj po pokoji. Není dobré přeskakovat. Velkou výhodou je, když věci podobné funkce budete balit spolu. Poté stačí krabici popsat a vy víte, že knihy najdete v krabici s popisem knihy a ložní povlečení v krabici s nápisem ložní povlečení. Možná Vám to přijde vtipné, ale nevěřili byste kolik starostí to dokáže vyřešit.

Sentimentalita stranou

U stěhování je dobré odhodit vzpomínky a za každou cenu sebou do nového prostředí nebrat věci, které jsou nepotřebné nebo rozbité. Ušetříte tím spoustu místa, a ještě můžete někomu pomoci. Starý nepotřebný nábytek věnujte, těm, kteří ho potřebují a pokud máte oblečení, které Vám ve skříni jen leží můžete ho například věnovat charitě.

stěhování

Firmy na stěhování

Pokud Vám to čas nebo třeba zdravotní problémy nedovolí se stěhovat na vlastní pěst, tak nepropadejte panice a zajistěte si na to specializovanou firmu, která Vám s tím pomůže. Takovéto firmy najdete skoro v každém větším městě. I takové stěhování Praha není výjimkou.

Whats flamingle

Flamingle – what is it? Flamingle is a word that is closely related to the farewell to freedom. Every girl imagines her bachelor party a little differently, but we agree that every girl has dreamed of her bachelor party and dreams of her since she was a child. Every woman needs to have a man next to her, with whom she will stay, grow old, have children and a family. Love is the meaning of life for most people, so don`t be surprised. The rest (a minority of people) are focused on career rather than family life. Such people also exist. But is it good to condemn them right away?

m

Certainly not me. One should live one`s life the way one wants oneself – that is, no one should force him to do anything, no one should tell him that he must do this and that. From that, we each have our lives to live exactly the way we want. It may seem to many that we are not doing everything to their liking, but this is perfectly normal. They also live their own lives. They also plan for the future and absolutely do not need our personal opinion, so looking at the environment to negatively affect us is really completely useless. People would like to tell us what to do, but it`s up to you whether you like it or say, „Enough!“

m

And you ignore their words. Farewell to freedom should be a signal of happiness, your The joy that you are looking forward to should be a reflection of yourself. And when you spread this positive energy around you, you have one big plus, and the others will be in a positive mood too, because they will see that you are in a good mood too. You will see, it will be a good step for you. And if you want, your future husband can be in bachelorette with you. It will be so much romantic. Or your friends – woman friends. You can choose which you want. You will see what is the right way for you.

3d tiskárna je skvělá věc

Ve strojírenství je běžně používaným materiálem ocel. Z oceli se obrábí většinou součástek do strojů, jako šroubky, ozubená kola apod. Občas je potřeba tak složitého výrobku, že jej obráběním nelze vytvořit, tzn. nedá se vysoustružit, vyfrézovat či vyvrtat, potom je tady možnost vytvořit odlitek. Výroba odlitku je prostá, prvně se musí vyrobit model, podle modelu se vytvoří forma a do formy se naleje tekutý kov, který ve formě ztuhne a výrobek je na světě. Jenže jak vyrobit model, když výrobek nejde vytvořit obráběním? Používají se dřevěné, plastové nebo voskové modely, které se do požadovaného tvaru modelu pečlivě opracovávají, nezřídka ručně. A tady se nabízí zcela nové řešení, které ještě před několika léty bylo něco z říše fantazie. 3D tisk!

3d tisk

To, co nejde vyrobit obráběním, můžete vyrobit 3D tiskem, protože celá technologie 3D tisku je zcela odlišná než u obrábění.

V počítači nakreslený model se pomocí počítačových dat přenese do tiskárny a tiskárna vytiskne přesný model, podle kterého lze vytvořit formu a může se začít odlévat. Také je ale možné, že zjistíte, že nepotřebujete daný výrobek kovový, a že si můžete vybrat vhodný plast, a výrobek si nechat rovnou vyrábět třeba zde: 3d tisk Plzeň.

3d tisk

Plastové materiály, to nejsou jen brčka a jednorázové nádobí a příbory, plastů existuje celá řada, a i když žádný nedosahuje pevnosti oceli, tak po chemické stránce ji zcela převálcuje. Plasty jsou odolné korozi a co se kyselin týká, nemají konkurenci. Chcete-li například na zahradě bazén s mořskou slanou vodou, ocelové zábradlí vám dlouho nevydrží, ale plastu sůl neublíží. 3D tisk se stává čím dál dostupnější a rozšířenější i do domácností. Pro domácí kutily, jejichž koníčkem jsou opravy starých přístrojů, strojů, do kterých už je problematické sehnat náhradní díly, je 3d tiskárna výbornou investicí.

Levné a přesto nádherné svatební šaty

Jako malé dívenky jsme si představovali a hráli jsme si, že máme perfektní svatbu. Svatba svých vlastní snů je tou nejúžasnější představou pro reálnou podobu našich srdcí. Chceme mít dokonalé šaty, chceme prožít tento okamžik na perfektním místě s tím nejlepším mužem či ženou, kterou jsme si kdy mohli vysnít.

Svatební šaty bývají ale velice drahé a zapůjčení není pro každou ta nejlepší volba. Proto jsem moc ráda, že vás mohu pozvat k výprodeji svatebních šatů. Ceny jsou drasticky nízko a jsem si jistá, že svůj vysněný model zde najdete. Možná dokonce objevíte šaty, do kterých se zamilujete na první pohled, aniž byste věděli, že Vás právě ony dokážou tak oslovit.

svatebni saty

Být princeznou alespoň na jeden jediný den, být tou na kterou se všichni se slzičkou v oku dívají, jak prochází uličkou je dojemným šťastným dobrodružstvím, do kterého se nevěsta vydává. Být v tu dobu tam, kde na Vás čeká Váš milovaný partner, se kterým chceme být celý svůj život, se kterým toho chcete prožít tolik, a tolik lásky a nových věci společně prožít, že je tento den prostě naprosto dokonalým. Pořídit si obrovské množství fotografií, aby Vám i Vaším blízkým připomínal tu lásku, kterou jste si před všemi na vždy slíbili. Vy jste dokonalá a Vaše druhá polovička též.

svatební pár

Před svatbou samotnou je nutné uspořádat velice mnoho věcí. Takže na zasnoubené páry doléhá nervozita z celého sňatku. Objednání obřadu, výběr perfektního místa pro Vás oba, květiny, barevná sladěnost, fotograf a mnoho dalšího. Musíte se shodnout na hrozně moc věcech, abyste měli oba takovou svatbu, jakou ji chcete mít. Když ovšem máte toho pravého a podporujete se takovým stylem, kterým potřebujete, nemusí být svatební „šílenství“ vůbec nic špatného, a naopak si jej budete velice užívat.

Všem budoucím novomanželům přejeme jen to nejlepší do vstoupení zákonného manželského pouta, které Vás bude provázet na vždy.

Gifts for your boyfriend

If you don´t know what to buy to your boyfriend or husband, we will help you. If he has birthday this month and you still don´t know what to buy, don´t worry, we will show some amazing tips.

The first tip is definitely a watch. Men love them. The watch doesn´t have to be so expensive, but it has to be nice and stylish. You can ask your man, what is his favourite brand and what he would like to get.

watch

The second tip are sneakers. Especially if your boyfriend collects them, this is a perfect present. We are sure that you know his size and his favourite brand of shoes. If you don´t, believe me, that you can´t go wrong with Nike, everybody loves them. And if you are not sure about the size, just check it on your boyfriend´s shoes, it is really easy.

However, they say that the best present is an experience. You can buy your boyfriend a drive in an expensive car or he can try shooting. There is a great shooting range in Prague. Believe me, if he hasn´t experienced anything like this before, he will be excited! He can try a lot of different guns in this special range. Also, they offer special challenges, which he can try. You can choose from many different packages what you will give him for his birthday! They have offers for beginners and for experienced shooters as well. Look here for more information: Outbackprague.com. And do not worry, everything is very safe and your boyfriend will have some great professionals around him.

gun

The last tip from us is a holiday trip. If you have bigger budget, this will be just great. You can spend some great time together and create some beautiful memories. You can take him for spa to an expensive hotel or you can go hiking together. The time you spend together is more precious that expensive gifts. Don´t forget to take pictures, so you can keep your memories easily.

Have a good time!

Lékárenský velkoobchod Techno Life

Techno Life s.r.o – pojďme se na tuto firmu podívat blíže. Kdo to je a co přináší společnosti a co jednotlivcům? Jedná se o aktivní farmaceutickou organizaci, která pomáhá udržovat a navracet zdraví lidskému organismu. Techno Life se zabývá dovozem, distribucí a rovněž propagací léků a zdravotnických potřeb, a to jak v České republice, tak po celé Evropě. Zajišťuje logistiku (vlastní logistická síť Techno Life Cargo), registraci i úhrady ze zdravotních pojišťoven. Kromě toho spolupracuje s výzkumnými ústavy a na základě zde nabytých znalostí a zkušeností se chystá vyrábět vlastní produkty. A tento kompletní servis jistě zaujme každého zájemce, neboť mu ubere mnoho starostí.

Návrat ke zdraví

I spolupráce s lékárnami, klinikami, státními zdravotnickými zařízeními a velkoobchodními výrobci, pomáhá zajistit kvalitu a efektivitu práce této společnosti. Společnost Techno Life patří ke spolehlivým a flexibilním distributorům kvalitních léčiv a zdravotnických potřeb. A nejen to – zájem o výzkum a nové technologie, včetně soustavného vzdělávání, zaručuje flexibilitu a okamžitou reakci na požadavky veškerých zdravotnických zařízení a lékáren.

Zase bude líp

Jaké jistoty můžete od Techno Life očekávat?

  • Spolupráci s certifikovanými výrobci a naprosto kvalitní léčivo – každá šarže je kontrolována, aby byla vyloučena možnost padělků.
  • Léčivo a zdravotnické potřeby jsou skladovány v odpovídajícím prostředí – sklady jsou čisté a zabezpečené proti škůdcům.
  • Zaměstnanci se pravidelně školí.
  • Jsou dodržovány všechny zákony, jimž výroba, skladování a distribuce léčiv podléhá.
  • Tento lékárenský velkoobchod technolife.cz dodává velmi kvalitní léčiva ze všech léčebných oblastí, zejména pak: antivirotika, antibiotika, spasmolytika, vitamínové komplexy, elektrolytické roztoky a rozpouštědla; nezaostávají však ani v jiných léčivech, a to jak pro prevenci, tak i léčbu – například pro gastroenterologii, oftalmologii, kardiovaskulární a cerebrovaskulární systém, léky pro neurologická onemocnění a duševní poruchy, k léčbě hepatitidy či tuberkulozy, a další.

Mzdy musí být jasné

Kdyby potenciální budoucí zaměstnavatel oznámil uchazeči o práci, že mu za tuto dá nějaké neupřesněno jak velké peníze, bylo by jisté, že se nenajde nikdo, kdo by se tu nechal zaměstnat. A kdyby zaměstnavatel dokonce ani žádnou cifru neřekl, bylo by stoprocentně jisté, že o něj a jeho nabídku práce nebude stát vůbec nikdo. Protože se pracuje právě proto, aby si tím na sebe lidé vydělali.

A tak zaměstnavatelé prostě nějakou tu mzdu zaměstnancům slíbit a následně i vyplatit musí. Ovšem nejednou i ten nejnevšímavější zaměstnanec postřehne, že tu něco nesouhlasí. Že příslib, který původně dostal, daleko převyšoval to, co bylo nakonec vyplaceno.

tisícové bankovky

Proč je tomu tak? Zpravidla jenom proto, že tu jde o dva různé pojmy. O hrubou a čistou mzdu. Když se totiž někdo o práci uchází, dozví se cifru, kterou je zaměstnavatel ochoten vyplatit, jenže zaměstnanec nakonec dostane z této sumy pouze to, co zbyde po odečtení daně z příjmu a sociálního a zdravotního pojištění a případně i dalších srážek.

Tak už tomu zkrátka je. Stát si za všech okolností vezme z vyplacené hrubé mzdy svůj díl, zdravotní pojišťovna a třeba i exekutoři se také nenechají připravit o své nároky.

tisíc lir

Ale jak má potom zaměstnanec vědět, kolik dostane, že? Jak má vědět, jestli peníze, které skončí na jeho účtu, budou stačit k zajištění živobytí?

V tomto už ale zaměstnanci tak bezmocní nejsou. Kromě nějakých těch případných slev na dani totiž sice nijak neovlivní popsanou situaci, ale mohou si to aspoň spočítat. Protože počítání mzdy nemusí být tak složité, jak si nejednou myslíme. K tomu nám může postačit třeba i docela obyčejná kalkulačka fungující na internetu.

Sem se dají kdykoliv zadat známá fakta a zaměstnanec rázem ví, kolik že skutečně dostane. A díky tomu je už klidně i v předstihu zřejmé, zda se z takové mzdy dá žít nebo ne. A pokud to k životu není, nemusí zájemce o práci finančně nevyhovující job vzít.

Vydejte se s námi do Jižních Čech, třeba do Českých Budějovic

Když se budete rozhodovat, kam vyrazit letos na dovolenou, bude pravděpodobně vaším prvním popudem situace s ohledem na celosvětovou pandemii. Budete sledovat, jaká opatření jsou v jednotlivých zemích nastavena, a teprve pak budete nahlížet do turistických map, průvodců a atlasů a volit vhodnou destinaci.

My bychom vám však rádi oponovali a nabídli řešení mnohem bezpečnější, ale rozhodně ne na základě nějakého ústupku. Co takhle neopouštět Česko a vydat se do kraje, jehož krása inspirovala mnoho malířů, zpěváků a hudebníků – do Jižních Čech?

hrad Rožmberk nad Vltavou

Možností k rekreaci bez stresu a komplikací v této části republiky je opravdu mnoho, jihočeský region je opravdu široký pojem a stěží bychom během pár minut vyjmenovali všechna zajímavá místa a tak alespoň jedno z nich si vám dovolíme nabídnout – České Budějovice.

Blanský les

Je to velmi malebné město na soutoku Vltavy a Malše, s mnoha parky a hlavně možnostmi užít si tu každý den jedinečným způsobem, aniž byste tu strádali nudou. Když se ubytujete v některém ze soukromých penzionů České Budějovice a okolí, vyhnete se davům a zjistíte, že je tento kout republiky právem nazýván výjimečným a jedinečným klenotem.

A chcete pár tipů na výlety po okolí? Tady jsou:

První den byste mohli pojmout jako relaxační na „rozkoukání se po městě“ a po obhlídce náměstí a Černé věže byste mohli směřovat na kole po proudu Vltavy k zámku Hluboká, ten je z centra vzdálen pouhých 10 km.

Druhý den pojmout jako výletní naopak proti proudu Vltavy k Boršovu, do Křemže a Holubova ke zřícenině hradu Dívčí Kámen.

Třetí den třeba navštívit nedaleký Český Krumlov, vyplatí se tu setrvat delší dobu, prohlédnout si alespoň zvenčí zámecký areál, Latrán a celé historické centrum obtáčené říčním ohybem. Pak byste mohli zamířit po schodech směrem k vlakovému nádraží, odkud je na město se zámkem překrásný výhled ze Serpentiny a ulice Školní. Ve zbytku času se můžete vydat i na Kleť.