Search

Nahoru a dolů

Existuje mnoho druhů domů, ale jejich základní členění je na patrové a přízemní. Oba druhy mají svoje klady a zápory, ale když si někdo vybírá dům ke stavbě, v naprosté většině případů zvolí dům přízemní, většinou bungalov. Je to proto, že jednak se lidem nechce chodit do schodů, ale většinou jde o praktické hledisko. Musíte denně několikrát nahoru a dolů a to není moc pohodlně. Nehledě na to, že v pozdějším věku už může být chůze po schodech problém.

hnědé schody

V každém patrové domě najdeme schody, bez kterých by se patrový dům nedal plnohodnotně užívat. Existuje mnoho druhů schodišť, a je poměrně náročné vybrat schodiště, které bude odpovídat vašim požadavkům na design, ale které bude hlavně bezpečné pro všechny obyvatele domu. Existují i krásná schodiště kmkdesign.cz, ale o bezpečnosti se u nich příliš mluvit nedá. U výběru schodiště je potřeba myslet na to, aby byly dodrženy všechny bezpečnostní standardy, protože pokud nebudou schody splňovat například požární směrnici o sklonu či šířce, stavební úřad vám dům nezkolauduje a budete je muset předělat.

Schody mohou být schované, a nebo mohou být výrazným prvkem celého interiéru. Na internetu je spousta inspirace ohledně toho jak mohou schody vypadat. Někdo volí betonové, někdo dřevěné, někdo dokonce skleněné, ale hitem poslední doby je samonosné schodiště, které je instalované do zdi, takže nepotřebuje podpěru a vypadá jako by levovalo ve vzduchu. Při výběr schodů vždy zvažte kdo po nich bude chodit, protože třeba samonosné shody mohou být pro děti i nebezpečné.

bílé schody

U každého domu je důležité, abyste ke schodům nezapomněli přidělat zábradlí. Jedná se o povinný bezpečnostní prvek, který může mít mnoho podob. Nejčastěji lidé volí klasické zábradlí ze dřeva, skla, kovu či kombinace těchto materiálů, ale dá se vymyslet a udělat i netypické zábradlí například z lana.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup