Search

Bojujte se sennou rýmou

Senná rýma dovede postiženého člověka pěkně potrápit. Nejedná se o rýmu, jako takovou, ale její příznaky jsou velmi podobné. Možná ani ze začátku nepoznáte, že se o sennou rýmu jedná. Výtok z nosu, pálení sliznic, svědící oči, to vše může sennou rýmu provázet. Pokud máte podezření, že senná rýma je právě váš problém, navštivte lékaře. Možná zjistíte, že se právě u vás bude jednat o alergickou reakci na roztoče, pyly, plísně nebo na srst zvířecích mazlíčků.
alergický chlapec
Někteří lidé, kteří trpí sennou rýmou pocítí její příznaky zvlášť v jarním období, kdy začínají kvést rostliny a stromy. Jedni se s tímto problémem potýkají lépe, jiní mají reakce bouřlivé. U těchto citlivějších jedinců, může dojít k větším zdravotním komplikacím ve formě astmatu nebo zánětů sliznice či středního ucha. Pokud navštívíte lékaře, nejspíš budete odesláni na alergologii, kde vás podrobně vyšetří a ujistí, na jaké látky je vaše tělo alergické. V takovém případě obdržíte odpovídající léčbu, která příznaky senné rýmy zmírní. Nejčastější příčinnou alergií je podráždění pyly, roztoči a srstí domácích mazlíčků. Abychom mohli účinně proti zdravotnímu problému bojovat, musíme se snažit vyhýbat alergenům, které jsou pro nás spouštěčem. Alergici na pyl by v době kritické sezóny měli omezit pobyt venku. V případě alergie na srst a roztoče, se musíme snažit, udržet domácnost v maximální čistotě.
rozkvetlá louka
Roztočů se můžeme zbavit velmi těžce, ale prevencí je absence záclon, závěsů, péřových pokrývek, koberců a čalounění. Při nákupu přikrývek a polštářů by si alergici na roztoče měli vybírat materiály, které snesou časté praní, alespoň na šedesát stupňů. Předcházet bychom měli také plísním, které se mohou v domácnosti objevovat. Zvlášť vlhké a málo větrané místnosti, k tvorbě plísní inklinují. Pokud možno ošetřete místa s plísní příslušným přípravkem a snažte se co nejvíce napadené prostory větrat.

I chřipce se dá utéct

Pomalu se blíží listopad a s ním si brousí zuby chřipky a nemoci. V tramvaji seděla paní a chrchlala na všechny okolo sebe, neměla ani kapesník. V práci jste si určitě všimli, že každý druhý posmrkává nebo jej bolí v krku. Jak se chránit, když ráno mrznete v kabátu a odpoledne si vyhrnujete pomalu i nohavice? Jak utéct před chřipkou?
Dovedete si představit víc podzimní čaj
Čajová chvilka
Šálek lahodného čaje vás povzbudí na duchu a teplo se rozlije po celém těle.
Není lepší způsob, jak se zregenerovat po náročném pracovním dni.
Ideální jsou bylinkové čaje, jako meduňka a máta.
Jsou dobré i na trávení a bolest břicha, zklidnění a bude se vám nádherně spát.
Pokud už vás bylinky nudí, objevte nejbližší čajovnu a vyzkoušejte něco nového, rádi vám poradí.


Sbohem zmrzlino
Krámky a zmrzlinárny jsou pořád ještě otevřené, ale snažte se jim vyhýbat.
A i když se na vás čokoládová nebo pistáciová tak hezky směje, bez bolení v krku vám bude líp.
Zmrzlina patří létu.
Dejte si radši kávu nebo zákusek.
takhle může vypadat podzimní svačinka.
Košík ovoce
Pro imunitu je důležitý vitamín C.
Ne, nemusíte zrovna zobat prášky, ani se ládovat grepy, věděli byste, že v takovém obyčejném jablíčku je vitamínů spousta?
Chutný ovocný salát ke svačině není plný jen vitamínů, ale taky energie a vyčaruje vám úsměv na tváři.

Aby to nebylo jen o jídle

Pozor na počasí
Ráno se klepete na zastávce zimou a odpoledne nesete bundu přes rameno?
Je lepší se ráno přiobléct a odpoledne mít tašku plnou svršků než pak ležet týden doma.
Nepodceňujte ranní mráz, oblečte si radši i šálu. Nespoléhejte na to, že jdete jen chvíli a pak jedete tramvají.
Klidně se smějte, ale nastydnete během minuty.

Kapesník vždy po ruce
I rýma může pořádně zavařit.
Ucpaný nos, slzící oči, koš posmrkaných kapesníků, dokáže být velmi nepříjemná.
Navíc se umí rychle přeměnit na bolest v krku.
Radši si zalezte do peřin, lečte se a zapomeňte na chatu, výšlap i kolo.

Levandulové mýdlo
Dobře, nemusí být zrovna levandulové, ani antibakteriální.
Stačí jakékoli, ideálně voňavé a příjemné vaší pokožce.
Myjte si ruce, víc než často, je důležité vydrhnout si je pořádně.
A hlavně pozor na cestování MHD, tam se to viry a bakteriemi jen hemží.
Bohužel, děti ze školy toho přinesou možná ještě víc než vy z tramvaje.

Tak buďte zdraví.

Urychlete své hubnutí


Jsou vaše snahy o hubnutí zbytečné? Připadá vám to neefektivní, protože hubnete velice pomalu, nebo dokonce vůbec? Něco děláte pravděpodobně špatně, proto je na čase odhalit chybu a odstranit ji. Nejefektivnější pravděpodobně bude kompletně překopat své stravovací návyky a vyzkoušet něco nového. Zajímavým řešením by pro vás mohla být ketonová dieta, která je ve světe diet naprostým zázrakem, protože jako jedna z mála opravdu funguje. Navíc vám dokáže zajistit patřičné výsledky velmi rychle, zpravidla během několika týdnů. Získané výsledky si budete navíc užívat dlouhou dobu, protože vás nebude čekat žádný jojo efekt.
měření toastu.jpg
ü Efektivní hubnutí bez trápení a nesmyslného hladovění
ü Jojo efekt se nedostaví, pokud budete dodržovat stravovací doporučení
ü Bezpečné hubnutí, které funguje naprosto na každého
ü Jednoduché na přípravu, bez nutnosti vaření
ü Pestrá jídla založená na vysokém množství proteinů
ü Rychlé výsledky, které budou díky pravidelnému cvičení ještě rychlejší
ü Alternativa k různým ničím nepodloženým a nesmyslným stravovacím stylům
měření pasu.jpg

Jak to celé funguje?

Víte, co to vůbec jsou ketony? Jedná se o metabolické produkty, které v těle vznikají tehdy, když dochází k poklesu příjmu sacharidů a tělo se dostává do takzvané ketózy. Tyto produkty mohou pronikat přes hematoencefalickou bariéru do mozku a zajišťovat jeho výživu místo glukózy, které není dostatek. Nejlepší zprávou ohledně produktů je však to, že vznikají z lipidů, tedy z tuku. Jakmile se vaše tělo tedy dostane do tohoto fyziologického stavu, tak začne pálit tukové zásoby a vám se urychlí hubnutí. Ketonová dieta tedy pouze využívá zákonitosti, které fungují v našem těle, nic víc. Neslibuje žádné zázraky, pouze to, co opravdu dokáže splnit, a to je na ní tolik sympatické. To je i důvod, proč se o ní dočtete tolik pozitivních zkušeností a recenzí.