Search

Sami sobě sommelierem aneb samoobslužný vinný sklep

Snad každý Čech, Moravan a Slezan navštívil alespoň jednou v životě vinný sklep. A jestli ne, jistě někdy v budoucnu navštíví. K návštěvě tohoto bohulibého místa neodmyslitelně patří ochutnávka produktů v něm se nacházejících. Pokud zrovna nejste majitelkou či majitelem sklepa a vína v něm, potřebujete někoho, kdo vám víno nabídne, naleje a seznámí vás s jeho původem a vlastnostmi. Zejména s barvou vůní a chutí. Ruku na srdce, určitě jsme každý při takové ochutnávce minimálně jednou nabyli dojmu, že vidíme, cítíme a chutnáme něco jiného, než o čem zasvěceně a hlavně sugestivně hovoří sommelier nebo vinař (při vší úctě k nim).  Ve sklepení jednoho z mikulovských hotelů je tomu jinak. Místní vám jistě poradí, ve kterém. Zde záleží jen na vás, jaké víno a kolik ochutnáte a co o něm z hlediska třech z pěti základních smyslů soudíte.
Uskladněné lahve vína
Po zaplacení příslušného vstupného dle délky pobytu jste odvedeni do zrekonstruovaného příjemného podzemního prostoru, kde jste ponecháni naprosto bez dozoru „vlastnímu osudu“. K dispozici máte více než šedesát vzorků vína, v drtivé převaze bílého, původem od tamních regionálních vinařů.  Pokud by vás některý zaujal natolik, že ho budete „ochutnávat“ až po dno lahve, oznámíte to „nahoře“ a bude vám otevřena lahev další. Tuto situaci bych ovšem předpokládal především v teoretické rovině, neboť smyslem ochutnávky je absolvovat více vzorků vín, porovnat a posléze případně zakoupit. Proto je samozřejmě lepší „rozložit si síly“ abychom se neochudili o vše, co nám může zachutnat.
Pro orientaci je každý vzorek opatřen očíslovanou ceduličkou, na které se dočtete jeho původce, tedy vinařství, odrůdu nebo v případě cuvée (kupáže) odrůdy, které obsahuje, zařazení dle obsahu zbytkového cukru (zemské, jakostní nebo přívlastkové, včetně druhu přívlastku), vinařskou oblast, podoblast, obec, viniční trať, zbytkový cukr slovně (např.: suché) i v gramech na litr, obsah kyselin v gramech na litr, obsah alkoholu v procentech, bezcukerný extrakt v gramech na litr a číslo šarže. Tento „rodný list“ ještě doplňuje stručná charakteristika, pokud by někomu přece jen sommelier chyběl…
Panorama Mikulova
Pro koupěchtivé je uvedena i cena za lahev.
Hodláte-li v Mikulově strávit například víkend, zpříjemněte si ho pěkným, jak říkají moravští vinaři, tamním vínem v samoobslužném sklepě. Určitě neuděláte chybu.   

Firemní večírek nemusí být pro zaměstnance žádná nuda!

Všichni jistě známe povinná firemní setkání, kde se vedení obvykle snaží utužit vztahy mezi zaměstnanci za pomocí občerstvení v podobě množství alkoholu a pochoutek. I přes veškerou snahu, se mnohdy pořadatelům atmosféru nedaří uvolnit a mnoho účastníků se brzy začne z oslavy nenápadně vytrácet. Proto, aby se stejná věc nepřihodila i vám zkuste https://www.vaskouzelnik.cz/firemni-vecirky a přesvědčte se, že tentokrát bude váš výběr trefou do černého!
Mladý muž držící si před obličejem rozložené karty
Zažijete originální vystoupení kouzelníka, který dokonce do svých triků vtipně zakomponuje vaše výrobky, loga, či služby a zároveň tak zpropaguje firmu pro případné hosty a potencionální zákazníky. V Umělec vystupuje nejenom na pódiu, ale snaží se vtáhnout do interakce i diváky, mezi kterými se pohybuje zcela přirozeně a jako pomůcky používá jejich vypůjčené předměty, jako jsou prstýnky, mince, a další maličkosti. V tomto případě se jedná o takzvanou mikromagii. Nesmí samozřejmě chybět ani triky s kartami. Pokud si budete přát, kouzelník je schopen moderovat a provázet hosty celým večerem. Stane se tak velmi příjemnou spojkou, která navodí skvělou náladu a všechny doslova vtáhne do neuvěřitelného světa magie. O tom, že jedná o profesionála na vysoké úrovni hovoří jeho spolupráce s předními obchodními řetězci, známými českými hotely, výrobci lihovin, a třeba i zoologickými zahradami, pro které vytvořil na míru ušitá vystoupení, včetně lákavých a vtipných reklam.
Sklenky na stole-číšník nalévající přípitek
Není tedy nic jednoduššího než navštívit příslušné stránky, spojit se telefonicky, nebo vyplnit formulář a pak už bude záležet jenom na vašich požadavcích a přáních. Dohodnout si můžete samozřejmě i délku výstupu. Věřte, že pozvat si kouzelníka na váš firemní večírek bude skvělo volbou a vaši nadřízení, kolegové, i zaměstnanci ocení originální zábavu, na které se dokonce budou moci sami podílet.

Jak správně zvolit autoškolu?

Osvojit si schopnost řídit alespoň osobní vůz patří nejen v našich končinách mezi naprosté základy. Být odkázáni na MHD nebo kamarády není nic, po čem byste měli toužit. Proto byste si měli v nejbližším možné termínu najít kvalitní autoškolu, kde vás vše potřebné naučí. Jak si ale vybrat tu pravou?
–        Mezi hlavní kritéria, která byste měli vzít při volbě té pravé autoškoly na zřetel, rozhodně patří reference od bývalých žáků. Pokud je valná většina z nich uspokojivá, je velká šance, že se bude jednat o kvalitní autoškolu, kterou se vyplatí navštěvovat.
řidičský průkaz v kapse
–        Dobrý autoškola se pozná také tak, že v ní pracují pouze kvalitní školitelé. Ti by měli být hnací silou, která vás bude posouvat vřed, což se v konečném důsledku pozitivním způsobem odrazí na vašich schopnostech řidiče. Měli by mít nejen velké znalosti z oboru, ale rovněž by měli disponovat i dostatečnou empatií. Bez těchto dvou vlastností by neměl nikdo učit.
–        Vozový park je rovněž velice důležitý. Některé typy autoškol používají pouze zastaralá vozidla, která nejsou pro učení příliš vhodná. Uvědomte si, že když budou mít vozy neustálé poruchy, nejspíše se nic nenaučíte. Alespoň ne co se týče praxe.
–        Důležité je také časová prodleva mezi jednotlivými jízdami. V případě, že se dostanete do auta maximálně jednou týdně, buďte si jistí, že se nenaučíte jezdit prakticky vůbec. Ideální je jezdit co nejvíce, protože jen a pouze cvičení dělá z žáka mistra.
provoz v mlze
–        Velice podstatné je i zázemí, a to nejen co se týče vozového parku, ale i teoretické části. Jednoduše řečeno, pokud ve vás budou učebny vyvolávat rozporuplné pocity, na nic nečekejte a raději si vyberte autoškolu někde jinde. I teoretická příprava je velice důležitá.
–        Samozřejmě, to nejdůležitější nakonec. A tím je cena. Ta by měla být u všech autoškol přibližně stejná, i když najdou se i výjimky. Je možné, že narazíte na takovou, kde zaplatíte daleko více než jinde, ovšem to nemusí ještě znamenat, že se jedná o lepší školící zařízení.