Search

Jak správně zvolit autoškolu?

Osvojit si schopnost řídit alespoň osobní vůz patří nejen v našich končinách mezi naprosté základy. Být odkázáni na MHD nebo kamarády není nic, po čem byste měli toužit. Proto byste si měli v nejbližším možné termínu najít kvalitní autoškolu, kde vás vše potřebné naučí. Jak si ale vybrat tu pravou?
–        Mezi hlavní kritéria, která byste měli vzít při volbě té pravé autoškoly na zřetel, rozhodně patří reference od bývalých žáků. Pokud je valná většina z nich uspokojivá, je velká šance, že se bude jednat o kvalitní autoškolu, kterou se vyplatí navštěvovat.
řidičský průkaz v kapse
–        Dobrý autoškola se pozná také tak, že v ní pracují pouze kvalitní školitelé. Ti by měli být hnací silou, která vás bude posouvat vřed, což se v konečném důsledku pozitivním způsobem odrazí na vašich schopnostech řidiče. Měli by mít nejen velké znalosti z oboru, ale rovněž by měli disponovat i dostatečnou empatií. Bez těchto dvou vlastností by neměl nikdo učit.
–        Vozový park je rovněž velice důležitý. Některé typy autoškol používají pouze zastaralá vozidla, která nejsou pro učení příliš vhodná. Uvědomte si, že když budou mít vozy neustálé poruchy, nejspíše se nic nenaučíte. Alespoň ne co se týče praxe.
–        Důležité je také časová prodleva mezi jednotlivými jízdami. V případě, že se dostanete do auta maximálně jednou týdně, buďte si jistí, že se nenaučíte jezdit prakticky vůbec. Ideální je jezdit co nejvíce, protože jen a pouze cvičení dělá z žáka mistra.
provoz v mlze
–        Velice podstatné je i zázemí, a to nejen co se týče vozového parku, ale i teoretické části. Jednoduše řečeno, pokud ve vás budou učebny vyvolávat rozporuplné pocity, na nic nečekejte a raději si vyberte autoškolu někde jinde. I teoretická příprava je velice důležitá.
–        Samozřejmě, to nejdůležitější nakonec. A tím je cena. Ta by měla být u všech autoškol přibližně stejná, i když najdou se i výjimky. Je možné, že narazíte na takovou, kde zaplatíte daleko více než jinde, ovšem to nemusí ještě znamenat, že se jedná o lepší školící zařízení.