Search

Interiér, který se vám bude líbit

Vyzdobit si byt tak, aby vám plně vyhovoval, je obvykle nereálné. Většinou jsou největší překážkou peníze, kterých není nikdy nazbyt. Pořídit si pohovku, která sice bude po všech stránkách ladit s vaším obývacím pokojem, ale bude k mání například za padesát tisíc, asi není příliš reálné, tedy pokud nepatříte mezi extrémně spořivé typy. Mít hezky vyzdobené bydlení ale nemusí automaticky znamenat velké finanční výdaje. Často je možné zvolit si levnou, a přitom efektivní dekoraci, která dokáže zaujmout a zároveň skvěle zapadne do interiéru. Mezi takovéto doplňky patří i gobelíny, respektive tapisérie.
fialová látka

Super cena

V dnešní době se gobelíny a tapisérie v domácnostech příliš nepoužívají, ale v dřívějších dobách to byl velký hit. To však neznamená, že se tato móda nemůže vrátit zpět. Koupit si tento druh výzdoby není složité, ale místo standardního kamenného obchodu raději navštivte jeho elektronickou alternativu. Jednak budete mít obvykle daleko lepší výběr a jednak ji získáte za daleko nižší cenu. V případě, že patříte mezi zručnější jedince, navíc ještě s uměleckým nadáním, můžete si takový gobelín klidně vytvořit doma sami svépomoci. Různé návody a doporučení najdete na internetu, kde je jich překvapivě více než dost.
kouzelná romance

Na zámku

Nejčastěji naleznete gobelíny, tapisérie a další ručně tkané ozdoby hlavně na zámcích, respektive hradech. V naprosté většině případů se samozřejmě nejedná o originály, které jsou buďto již zničené nebo uschované v bezpečí, ale o zdařilé kopie. Právě zde se můžete inspirovat před tvorbou vlastního gobelínu. Nejen na českých hradech a zámcích naleznete celou řadu zajímavých motivů, které by se možná hodily i do vašeho bytu. V případě, že nenajdete ztvárnění, které by se vám natolik zalíbilo, že byste ho chtěli mít i v obýváku nebo v ložnici, zkuste vymyslet něco sami, případně využít internet, kde je různé inspirace také více než dost.