Search

Využijte masérských služeb

S bolestí zad, se v dnešní době potýká značná část obyvatel. Někdo má to štěstí, že bolest zad okusí pouze nárazově a má po potížích. Jiné nešťastníky bolesti zad trápí opakovaně. Většinou, se tyto dlouhodobě trvající potíže, stanou chronickými. Každý bude bolesti zad řešit jinak. Můžeme navštívit lékaře s příslušnou odborností, který nás ve většině případů odešle na rehabilitační pracoviště, kde budeme absolvovat nejrůznější ozdravné procedury a masáže. Ujmou se nás fundovaní a školení odborníci, kteří své práci rozumí. Nejspíš budeme na procedury docházet v pravidelných intervalech, aby léčba byla účinná.
Druhá skupina lidí, která lékaře navštívit nehodlá, se možná rozhodne pro návštěvu masérského salonu, bez předchozího vyšetření lékařem. V tomto případě, buďte obezřetní.
fyziologie masáž
Je velké množství různých masérských salónů, které nabízí své služby. Kvalita služeb je, ale velice různorodá. Ve snaze, si od bolestí zad ulevit, si nakonec můžete přivodit ještě větší zdravotní potíže, než jste měli doposud. Dostanete-li se do rukou nezkušeného maséra, malér je na cestě. Nevhodně zvolený druh masáže, vám může uškodit. Chcete-li si nechat namasírovat jen ztuhlá záda nebo bolavé svaly, například po sportovním výkonu, asi nějaká menší chybička při masáži, vás tolik nepoškodí, jako člověka, který má se zády opravdu velké zdravotní potíže.
manuální terapie
Nelze samozřejmě házet všechny masérské salóny do jednoho pytle. Vybírejte si takové salóny, kde pracují dobře proškolení profesionálové, kteří se zaměřují převážně na zdravotní masáže. Máte pak velkou šanci, že se postupně zbavíte bolestí zad nebo hlavy.
V každém případě, by profesionální masér s vámi měl probrat všechny vaše zdravotní potíže, alergie, úrazy a podobně, aby zjistil, zda je pro vás masáž vůbec vhodná. Informace je důležitá pro případné kontraindikace. Vždy, si nechte vysvětlit celý postup masáže.

Gentleman drsňákem

Dnešnímu světu bohužel chybí muži, kteří jsou gentlemani každým coulem. Většinou se stává, že si na gentlemana pouze hrají, protože potřebují okouzlit ženu, ale ve finále jimi nejsou.  A když ženu dostanou, tak se teprve pak ukáže, co jsou vlastně zač a k žene se vlastně ani neumějí chovat. Pak jsou muži, kteří si na gentlemana ani nehrají a jdou si za svým cílem ať to stojí, co to stojí. Pro ženy je to pak velmi těžké, protože takový muž je velmi přitažlivý a nedá se mu odolat. Jsou situace, kdy takového jednání chlap využije a se ženou jednoduše zamete. Slzy a mokrý polštář obvykle nemá on, ale právě zklamaná žena.
muž na motorce
Kdyby se, ale gentleman s drsňákem spojili v jedno, tak by to pro ženu tvořilo takzvaný ideál dokonalého muže. Muže, který ví po čem žena touží, aby ji pomohl do kabátu, obdaroval květinou, otevřel dveře u auta, zahrnoval ji lichotkami a spoustu dalších maličkostí, které jsou pro křehká stvoření důležitou součástí neodolatelného muže. Ale zároveň, aby byl drsňákem, který ji bude bránit, když se na ni někdo dobývá, byl ji oporou a ona se mohla cítit v bezpečí. Nebo ji dopřál kvalitní sex, kde se meze nekladou. Drsňák nemusí být jen muž, který je samý sval, má vytvarovanou postavu, nebojí se jít pro ránu daleko a nedělá mu problém jen tak někoho „zfackovat“.   Může to být naopak muž, který se nehrne do bitek o to, kdo dá lepší pěstí, ale dokáže se otočit a s klidnou hlavou odejít.
černobílý obličej
Pro ženy je mnohem přitažlivější, když je muž zodpovědný, opatrný a tolerantní ke svému okolí. Když se mu něco nelíbí, tak se k tomu dokáže postavit čelem, odvahou a respektem, ale zároveň není potřeba dotyčného zmlátit. Naopak, když takový muž řeší věci v klidu a s nadhledem je pro ženu mnohem více zajímavější a také atraktivnější. Když muž netlačí na pilu, ale dokáže na ženu počkat a dát ji prostor má z poloviny vyhráno než takový, který se chce jen dostat ženě takzvaně pod sukni a nic jiného ho nezajímá. Každá žena si zaslouží být hýčkána a rozmazlována, proto by měl být každý gentleman a drsňák zároveň.

Muži v přechodu

Téměř polovina mužů se v určité životní fázi potýká s obtížemi spojené s mužských přechodem, neboli andropauzou. Oproti ženské menopauze, která trvá relativně krátkou dobu, je většinou trápí mnohem déle. Vzhledem k tomu, že o andropauze se ani v dnešní době stále moc nemluví, jen málokterý muž opravdu ví, co vlastně stojí za jeho problémy a na koho se případně může obrátit.
unavený muž
Jaké jsou příznaky andropauzy?
Podobně jako u žen i u mužů dochází k úbytku hormonů. Velký rozdíl je ale v tom, že na rozdíl od žen, které jsou po skončení menopauzy, tedy v období tzv. klimakteria, již neplodné, na mužskou plodnost úbytek testosteronu vliv nemá a mohou tak klidně plodit i v pozdějším věku. Často se také potýkají s nespavostí, návaly horka, nervozitou, sníženým libidem, změnami nálady nebo depresemi.
Kdy se může objevit?
Na rozdíl od ženské menopauzy, která má rychlejší nástup a změny jsou tak patrnější, je pokles hladiny hormonů u mužů mnohem pozvolnější. Zdaleka ne všichni si tedy nutně musí všimnout, že se s nimi něco děje. K nástupu dochází také v pozdějším věku než u žen, tedy mezi 50. a 60. rokem.
Muži v tomto období chytají „druhu mízu“. Často vymění dlouholetou partnerku za mladší, s kterou založí novou rodinu. Vyhledávají vzrušení, např. ve formě adrenalinového sportu. Vrhnou se naplno do práce s touhu ještě něco v životě dokázat.
muž v depresi
Jak se poprat se symptomy přechodu?
V případě jakýchkoliv obav či pochybností by v první řadě měl dotyčný navštívit lékaře. Muži často, na rozdíl od ženských pravidelných gynekologických prohlídek, své preventivní kontroly podceňují.
Výraznou roli zde také hraje životní styl. Dostatek fyzické aktivity, omezit alkohol či kouření může projevy andropauzy podstatně zmírnit. Jídelníček by místo tučné a nezdravé stravy měly nahradit vyvážené potraviny bohaté na vitamíny a minerály.