Search

Využijte masérských služeb

S bolestí zad, se v dnešní době potýká značná část obyvatel. Někdo má to štěstí, že bolest zad okusí pouze nárazově a má po potížích. Jiné nešťastníky bolesti zad trápí opakovaně. Většinou, se tyto dlouhodobě trvající potíže, stanou chronickými. Každý bude bolesti zad řešit jinak. Můžeme navštívit lékaře s příslušnou odborností, který nás ve většině případů odešle na rehabilitační pracoviště, kde budeme absolvovat nejrůznější ozdravné procedury a masáže. Ujmou se nás fundovaní a školení odborníci, kteří své práci rozumí. Nejspíš budeme na procedury docházet v pravidelných intervalech, aby léčba byla účinná.
Druhá skupina lidí, která lékaře navštívit nehodlá, se možná rozhodne pro návštěvu masérského salonu, bez předchozího vyšetření lékařem. V tomto případě, buďte obezřetní.
fyziologie masáž
Je velké množství různých masérských salónů, které nabízí své služby. Kvalita služeb je, ale velice různorodá. Ve snaze, si od bolestí zad ulevit, si nakonec můžete přivodit ještě větší zdravotní potíže, než jste měli doposud. Dostanete-li se do rukou nezkušeného maséra, malér je na cestě. Nevhodně zvolený druh masáže, vám může uškodit. Chcete-li si nechat namasírovat jen ztuhlá záda nebo bolavé svaly, například po sportovním výkonu, asi nějaká menší chybička při masáži, vás tolik nepoškodí, jako člověka, který má se zády opravdu velké zdravotní potíže.
manuální terapie
Nelze samozřejmě házet všechny masérské salóny do jednoho pytle. Vybírejte si takové salóny, kde pracují dobře proškolení profesionálové, kteří se zaměřují převážně na zdravotní masáže. Máte pak velkou šanci, že se postupně zbavíte bolestí zad nebo hlavy.
V každém případě, by profesionální masér s vámi měl probrat všechny vaše zdravotní potíže, alergie, úrazy a podobně, aby zjistil, zda je pro vás masáž vůbec vhodná. Informace je důležitá pro případné kontraindikace. Vždy, si nechte vysvětlit celý postup masáže.