Search

Jak jednoduše ušetřit za vodu?

Pár jednoduchými kroky lze snadno dosáhnout velké částky ušetřené na vodném a stočném. Částka ušetřená za rok může dosáhnout hodnot až několika tisíc korun. Tyto tipy nejsou ani nijak složité a jde jen o změnu životního stylu.

Sprchujte se!
Je všem lidem známo, že sprchování je o hodně méně náročné než každodenní koupání ve vaně. Sprchování ve sprše často ušetření za náklady jako jsou voda, elektřina a plyn až 50 procent ceny za teplou vodu. Čím méně teplé vody využijete, tím méně vody vyčerpáte a tím méně použijete elektřiny nebo plynu na ohřátí vody. Existují i takzvané termostatické baterie s pojistkou, ty zajistí že, že se vaše děti zbytečně neopaří horkou vodou a šetří celkově náklady za teplou vodu,
hodiny v pozadí
Spotřebiče
Chcete-li pořádně ušetřit, budete muset investovat i do domácích spotřebičů! Někomu se to může zdát jako zbytečnost, avšak opak je pravdou. Úspora se zanedlouho projeví. Rozhodně není řešením používat staré spotřebiče po rodičích jako je lednička, pračka, nebo i elektrický boiler a plynový kotel. Vývoj těchto zařízení jde dopředu razantním tempem a spotřeba je dnes o mnoho menší než dříve. Tyto spotřebiče bývají často zanesené vodním kamenem, takže ani nefungují pořádně tak, jak mají.

Mytí nádobí
Velice dobrá investice je pořízení si myčky na nádobí. Podle odborníků lze takto uspořit 50 až 70 procent nákladů na vodu. Celkově se tato investice vrátí během pár let a mytí nádobí je hned jednodušší záležitostí. Ušetří se takto i celkově za mycí prostředky a za elektřinu, ale také za vodu.

Splachování
Málokdo ví, že za obyčejné spláchnutí platíme obrovské množství peněz. Toto řeší takzvaná korekce malého spláchnutí. Tímto může domácnost ušetřit až pět tisíc korun ročně.
hladina vody
Další tipy
·         Protékající toaletou zmizí až 2500 litrů denně.
·         Během čištění zubů nenechávejte zaplej průtok vody, ušetříte až 10 litrů vody.
·         Při sprchování vypínejte vodu, pokud si třeba myjete hlavu, nebo se čistíte mýdlem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup