Search

Efektivní nábytek nejen pro malé byty

Bydlení v malém bytě může znamenat celou řadu nepříjemností, z nichž některé ale můžete poměrně snadno eliminovat pomocí správného výběru nábytku.

Efektivní nábytek nejen pro malé byty

Koupit si malý byt asi nikdo moc nechce, ale vzhledem k současné situaci na českém trhu s realitami, často pro mnoho lidí není žádná jiná volba. Ceny větších obydlí jsou jednoduše řečeno prostě až příliš vysoké na to, aby si je mohl dovolit každý. Z toho důvodu dnes i rodiny s dětmi žijí na pár metrech čtverečních. To se dá ale relativně jednoduše změnit. Samozřejmě, nejlepší je najít si něco většího a přestěhovat se, ale to nemusí být z mnoha důvodů realizovatelné.

Šaty ve skříni

Pak je tu ještě jedna možnost, a sice vyměnit některé druhy nábytku, konkrétně skříně a almary. Ty jsou samozřejmě pro správný chod domácnosti nezbytné, ale zabírají až příliš mnoho místa a tudíž zbytečně překáží. Když je vymění za vestavěné skříně na míru Praha, můžete tak získat trochu toho obytného prostoru navíc.

Správné stěny

Jak už určitě víte, tento druh nábytku je jedinečný tím, že se nachází ve stěnách. To má samozřejmě velkou výhodu v tom, že pak nijak nepřekáží v rámci obytného prostoru. Ve zdech je totiž místa dost, a to nepoužíváte. Skvělé navíc je, že nábytek tohoto typu má prakticky stejně velký úložný prostor jako ten klasický. Chce to ale vybrat ty správné stěny. Hlavně tlusté zdi jsou pro nábytek ideální. Z toho důvodu se provádí dlouhá měření ještě před tím, než se schválí návrhy skříní, natož jejich výroba.

Vestavěná skříň

Každý může být designérem

Dnešní výrobci jdou samozřejmě s dobou, ale to neznamená pouze používání moderních strojů, respektive materiálů, ale zároveň i speciálních aplikací určených k navrhování nábytku. Tyto aplikace jsou tak intuitivní, že je může snadno ovládnout i člověk, který jinak není v počítačích příliš zběhlý. Větší firmy nabízejí možnost navrhnout si třeba i nanečisto svůj vlastní projekt na svých internetových stránkách. Menší pak obvykle nabídnou tuto možnost u sebe v dílně. Samozřejmě, že ne každý tuhle přidanou hodnotu nabízí, ale trend je jasný.