Search

Typy mobilních telefonů

Mobilní telefony jsou nedílnou součástí skoro všech lidí. Používají je malé děti ke hraní her, starší děti na sociální sítě, dospělí ke komunikaci a staří k občasným potřebám. Mobilní telefony existují už několik desítek let a proto si ukážeme, jaké typy existují.

A) Dotykové mobily

Dotykové mobily zná snad každý, nemají žádná tlačítka jako dříve. Zde jde jen o dotykový displej, přes který děláte vše. V dotykových mobilech bývá více úložného místa, mají kvalitní fotoaparáty, můžete si tam cokoliv stáhnou. To je obrovská výhoda. Nevýhodou je, že tyto mobily toho moc nevydrží, jelikož stačí jedno spadnutí na zem a mobil se vám může jednoduše rozbít.

technika

B) Tlačítkové mobily

Pamatujete si, jak se o Nokii říkalo, že to je taková cihla, která se nikdy nerozbije? Tak přesně takové vzpomínky na ní mám. Někdy bylo náročné napsat jednu SMS, když jste kvůli jednomu písmenku mačkali třikrát a to samé tlačítko, aby vám dalo to správné písmeno. Smajlíci taky moc neexistovali, sociální sítě jste tam nenašli a hru jste tam měli tetris nebo snake. Používali jste ho pouze na volání, SMS či rádio. Tyto typy mobilů se vešli všude oproti dotykovým mobilům, které vám často koukají z kapes.

C) Vysouvací a otevírací mobily

Pokud jste měli otevírací či vysouvací mobil, tak jste byli hrozně „cool“, protože to neměl jen tak někdo. Sice nebyli technologicky nic moc, ale vzhledově to byla naprostá bomba, kterou vám záviděl každý.

technika

D) Seniorské mobily

Tyto mobily jsou určeny spíše pro starší lidi, kteří mají problém s technologiemi. Seniorské mobily mají větší tlačítka, takže se na ně dá dobře mačkat. Většinou jsou určeny jen k volání či posílání SMS. Jaké mobily jste měli vy ve svých 10 letech? Měli jste třeba malé dotykové mobily, které měly na krytu Hello Kitty? Nebo jste měli vždy jen tlačítkový? Já jsem měla tlačítkový, vysouvací i malý dotykový a kryt byl tmavě červený s květinami (dodnes ho mám doma).