Search

Ochrana zraku

Proto jsou prvotní ochranou brýle. Nemíníme tím dioptrické, které člověku pomáhají, ale takové, které jeho zrak chrání. Ty jsou v podstatě dvojího druhu. Pracovně ochranné, ty jsou například u soustruhu nebo při sváření povinné. A pak jsou další, které nám chrání zrak při sportu, nebo nějaké jiné rekreační činnosti. Nosit by se však měly neustále.

Vezmeme si na paškál například brýle sluneční.

Není na světě asi člověka, který by nevěděl oč jde. Slunce je sice náš kamarád a udržovatel života, ale má i své stinné stránky. Nevysílá totiž na Zem jen to příjemné, ale i to nepříjemné, co může za jistých okolností náš zrak dokonale zničit.

brýle

Vynecháme nyní popis těchto paprsků a záření, řekněme si rovnou, že se proti tomu chránit dá, a to v podstatě velmi jednoduše. Stačí totiž nosit sluneční brýle.

Sličné děvy a dámy sice možná budou skuhrat, že jim žádné nesluší a že jsou v nich nemožné. Nuže, pokud jsou tvrdohlavé, budou se muset smířit s tím, že na to mohou časem doplatit. A přitom mají tak obrovský výběr brýlí, až oči přecházejí. A nejde jen o barvy, ale také o velikost a tvar. Vyrábí se jen a jen proto, aby si každá mohla vybrat. Je jedno zda mladá či stará. Prostě a jednoduše každá.

sluneční brýle

Pánské sluneční brýle se vyrábějí také v takovým širokém sortimentu, ale je otázka, zda si mladý muž bude tak vybírat. Většina asi popadne takové, které jsou nejblíže po ruce a z obchodu zmizí.

Na závěr je tedy ještě zmínit samotný obchod. Volte vždy osvědčený a s certifikátem, protože nákup slunečních brýlí někde na trhu nemusí být to pravé, co budeme od ochrany pro své oči požadovat. Pověsit na brýle papírek s hláškou, že mají takové a makové filtry dokáže kdejaký trouba. Ale certifikát k nim vám asi nevydá. Není to dáno jeho lakotou, ale protože jej prostě nemá. Proto takové brýle raději nekupujte.