Search

Mikulov je přesně takovým ideálním místem

Morava je skutečně místem rozličných možností. Tady se dá zažít mnoho krásných chvil a zážitků, kdy pak ze vzpomínek člověk žije ještě několik let po stráveném čase na tomto místě. Některá místa mají tolik vzácných historických skvostů, že je člověk ani nestihne všechny projít. Mezi jedno takové rozhodně patří město Mikulov. Sice se řadí mezi vinařskou špičku, ale i na procházky a objevování tajemných míst je prostoru dost a to není zrovna jen v místním zámku, ačkoliv i zde je možné vidět vcelku věci neslýchané. Dokonce snad největší sud na víno a další zajímavosti z vinařských oblastí.

město mikulov

Kde najít ubytování?

V podstatě to není nic tak těžkého. V okolí je mnoho dostupných penzionů a hotelů, dokonce vinařských sklípků, které nabízí zároveň i střechu nad hlavou. Proč si ale nedovolit komfort se vším všudy, který například poskytuje https://mikulov.galant.cz/. Wellness, pěkně s péčí o naše unavené tělo, příjemné posezení ve vinárně nebo místním pivovaru. Nemluvě o komfortně zařízených pokojích s veškerou poskytnutou nejlepší péčí. Parkoviště přímo na dvoře a laskavý personál. Co více si přát. Snad jen všechno dobře naplánovat, aby si to zde člověk co nejvíce užil.

hrad

Romantika na Kozím hrádku

Určitě stojí za návštěvu jedna z velmi romantických zřícenin samotného Mikulova. Je pravdou, že původně tento hrádek měl poměrně náročný úkol a to, že se podílel na kontrole cest, které spojovaly Brno s Vídní. Dále tato pevnost měla za úkol chránit mikulovský hrad, dnešní zámek, kde se nyní nachází muzeum samozřejmě s vinařskou tématikou. Díky němu ale byl v bezpečí. Kozí hrádek byl vystaven kolem 15. století a do současné doby se zachovaly pozůstatky dvoupatrové dělostřelecké věže s ochozem a střílnami. Odsud je velmi krásný výhled na celý Mikulov a okolí. Navíc je tu skutečně velmi příjemné odpočinkové místo. Určitě by se sem měl každý vypravit, jelikož rozhodně nikdo nebude litovat, odměnou mu bude pohled na nejkrásnější kout naší země.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup