Search

Jak na zdravý životní styl

Pokud jste často unavení, nevyspalí, těžko se vám vstává a vy nevíte, čím tohle všechno může být, já vám odpovím hned. Jedná se o váš životní styl, který pravděpodobně není příliš zdravý a správný. Můžete jej však změnit a i po poměrně krátké době se dočkáte příjemných výsledků v podobě ztráty problémů se spánkem, více energie během dne a další.
odpočinek na louce
            Co pro to udělat? Začněte spánkem samotným. Přesný čas, kolik by měl člověk spát hodin, daný není. Určuje se přibližně 5-9 hodin, protože během spánku se regeneruje váš cyklus a vy se vzbudíte ve chvíli, kdy je cyklus hotový. Ne však vždy, vy sami si musíte určit ideální počet hodin, který zjistíte jen zkoušením. Dodržujte jistou spánkovou hygienu, což znamená čistý vzduch, dostatečné teplo, nikoliv však dusné prostředí, tmu, vypnuté obrazovky od počítače a ticho. První ranní budík si nastavujte na čas, ve který chcete vstát. Nedávejte si dřívější budíky, jelikož poté znovu usnete a dostanete se do REM fáze, kdy jednoduše nebudete vnímat okolí. Tudíž vás poté budík nevzbudí.
            Jezte pravidelně a snažte se nejíst příliš mastná jídla. Ne, že by to tedy bylo vyloženě špatně a tělo by vás trestalo za každý fast food (no, některá těla to tak mají), ale jíst jinak než z fast foodů se vám vyplatí, v opačném případě se to obrátí proti vám. Přestože bude snídaně rychlá v podobě zapečeného toustu, k tomu okurka, vaše tělo se probudí, bude spokojené a připravené pro celý den. Navíc mají tato jídla mnohem vyšší výživovou hodnotu. Jezte i oběd a večeři a mezitím klidně doplňte den jemnou svačinou.
            Ráno vypijte sklenici vody, nejlépe s citronem. Avšak pokud bude čistá, nic tím nezkazíte. Není nic špatného ani na šťávách, ale po ránu byste jednu sklenku čisté vody přežít mohli. Přinese vám více energie než přeslazená limonáda či šťáva.
            Choďte a sportujte, protože to je klíč ke krásné postavě. Pokud nebudete sportovat, můžete alespoň chodit a udržet si zdraví a správný životní styl. Procházky, návštěvy míst, kam dojdete pěšky, vám mohou být za odměnu.
            Tímto si zajistíte, že vaše tělo bude spokojené a vy budete fungovat každý den skvěle.