Search

Vydejte se s námi do Jižních Čech, třeba do Českých Budějovic

Když se budete rozhodovat, kam vyrazit letos na dovolenou, bude pravděpodobně vaším prvním popudem situace s ohledem na celosvětovou pandemii. Budete sledovat, jaká opatření jsou v jednotlivých zemích nastavena, a teprve pak budete nahlížet do turistických map, průvodců a atlasů a volit vhodnou destinaci.

My bychom vám však rádi oponovali a nabídli řešení mnohem bezpečnější, ale rozhodně ne na základě nějakého ústupku. Co takhle neopouštět Česko a vydat se do kraje, jehož krása inspirovala mnoho malířů, zpěváků a hudebníků – do Jižních Čech?

hrad Rožmberk nad Vltavou

Možností k rekreaci bez stresu a komplikací v této části republiky je opravdu mnoho, jihočeský region je opravdu široký pojem a stěží bychom během pár minut vyjmenovali všechna zajímavá místa a tak alespoň jedno z nich si vám dovolíme nabídnout – České Budějovice.

Blanský les

Je to velmi malebné město na soutoku Vltavy a Malše, s mnoha parky a hlavně možnostmi užít si tu každý den jedinečným způsobem, aniž byste tu strádali nudou. Když se ubytujete v některém ze soukromých penzionů České Budějovice a okolí, vyhnete se davům a zjistíte, že je tento kout republiky právem nazýván výjimečným a jedinečným klenotem.

A chcete pár tipů na výlety po okolí? Tady jsou:

První den byste mohli pojmout jako relaxační na „rozkoukání se po městě“ a po obhlídce náměstí a Černé věže byste mohli směřovat na kole po proudu Vltavy k zámku Hluboká, ten je z centra vzdálen pouhých 10 km.

Druhý den pojmout jako výletní naopak proti proudu Vltavy k Boršovu, do Křemže a Holubova ke zřícenině hradu Dívčí Kámen.

Třetí den třeba navštívit nedaleký Český Krumlov, vyplatí se tu setrvat delší dobu, prohlédnout si alespoň zvenčí zámecký areál, Latrán a celé historické centrum obtáčené říčním ohybem. Pak byste mohli zamířit po schodech směrem k vlakovému nádraží, odkud je na město se zámkem překrásný výhled ze Serpentiny a ulice Školní. Ve zbytku času se můžete vydat i na Kleť.