Search

Holandské tulipány a jejich výsadba

Milujete na jaře rozkvetlé tulipánové záhony? Kdy je začít sázet a jak se o ně starat, aby se na jaře ukázaly v celé své kráse. Pěkné mohutné stonky s kouzelnými barevnými květy. Dáme vám pár rad jak zajistíte tulipánům skvělí růst. Tulipány je nejlepší sázet na podzim. Kdy e počasí ještě dobré. Svítí sluníčko a zem není ještě promrzlá. Po létě je půda zrytá a dobře provzdušněná. Jen tak docílíme dobré sadby.

garden-3132028_1280

Tulipány jsou cibuloviny a sází se celé cibulky. Nejlepší období pro jejich sadbu je koncem září a října. Vyžadují neutrální až mírně kyselou půdu. Optimální je okolo šesti až sedmi pH. Pudu je dobré smíchat s pískem. Jestli již takovou zeminu nemáte. Hlinitopísčitá je ideální pro jejich růst. Cibulky sázíme do hloubky osm až patnáct centimetrů. Záleží na pořízených cibulkách a druhu. Některé druhy vyžadují hlubší sadbu a jiné nižší sadbu. Mi vám nabízíme unikátní druhy tulipánů přímo z Holandska, kde jsou specialisté na jejich pěstování. Na podzim tulipány sází a na jaře můžete vidět kouzelně rozkvetlé parky. Jejich krása je neskutečná a pohled s opojnou vůní vás dokáže omámit. Kdo to neviděl na vlastní oči neuvěří.

stone-21675_1280

Pozor na příliš brzkou výsadbu. Někteří prodejci začínají s prodejem cibulovin příliš brzy a mohou vás zlákat. Ovšem, když vysadíte cibulky příliš brzy. Může dojít k rozkvětu ještě na podzim a na jaře bude již rostlinka zesláblá a nebude v plné síle. Je dobré si opravdu počkat do října. Neboť cibulky tulipánů se v provzdušněné zemině dobře ujmou a mohou vyrůst ještě na podzim. O to samozřejmě nestojíme. U holandských tulipánů je výsadba stejná. Můžete si vybrat různé druhy a barvy. Je jich mnoho od klasických druhů s různým barevným zabarvením po zajímavé speciální odrůdy. Například tulipán Ice Cream má vzhled kopečkové zmrzliny s jedinečným zbarvením. Dopřejte svému záhonu krásu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup