Search

Vyberte si to, co vám bude vyhovovat

Miluji, když vejdu do obchodu s knihami. Jejich vůně je první, co mě vždy dokáže zaujmout. Jsem ráda, že nacházím police s uspořádanými žánry, protože nečtu jen jeden. Přicházívám sem s tím, že toužím po novém čtení a chci si vybrat podle momentální nálady.
Jsou tací, co si kupují knížky podle recenzí na internetu a nechají si je posílat. Tím se ale ochuzují o to pravé kouzlo výběru.
Vždyť není nic krásnějšího, než když člověk sáhne do regálu a vytáhne knihu, kterou začne listovat. Pročítání pár řádků na několika místech vás ujistí, jestli vám vyhovuje styl psaní.
knihy v knihovně.jpg
Pokud ano, je vyhráno.
Doma si sednete, otevřete novotou vonící např. romantiku, budete se slzami dojetí otáčet s malým zašustěním stránky a zasněně si představovat, že jste tou, která čelí těžkému osudu, a věříte, že příběh skončí dobře.
Po dočtení ale zjistíte, že máte problém. Neustále nakupujete nové a nové čtivo, až vám dojde místo na jejich uložení. Znám to, přiznávám, že je mám kromě kuchyňské linky snad všude. Nejsem zastáncem prodávání dál, protože mám ve zvyku se vracívat a číst třeba tu, kterou jsem si pořídila třeba před pěti lety, tak si dovedete představit, jak to asi vypadá.
Mám i několik knih po své babičce, které vyšly ve dvacátých letech minulého století. Neumím si představit, že by mě tehdejší čeština dokázala zaujmout na elektronickém zařízení. Vždyť i ten výtisk má své romantické kouzlo v roce, kdy byl vydán, v představách, kdo ho držel v ruce apod. Pokoušela jsem se takto číst staré vydání Drákuly a nebylo to ono.
Možná vám více bude vyhovovat čtečka. Tu si koupíte jen jednu a e-knihy do ní nahrávat. Úspora místa je jistá. Jestli na služební cesty, nebo na dovolenou balíte do kufru knihu, zde jich můžete vézt několik najednou.
Díky ní doma ušetříte spoustu místa, nebliká, neleskne se a dokonce si můžete nastavit zvuk otáčení stránek. Při čtení ve tmě je nutné si zapnout nasvícení. Jeho intenzitu si nastavíte sami podle vlastí potřeby.
Ovládá se dotykově.
e book.jpg
Baterie si bere energii, při otáčení stránky, takže věřte, že má velkou výdrž.
Můžete si vybrat z několika různých velikostí displeje. U nás jsou nejvíc kupované 6“ a 7,9“.
Na čtení beletrie je nedoporučovanější 6“.