Search

Univerzální dárky

Vybírání dárků je pro mnohé z nás někdy oříšek a zvlášť pokud hledáme dárek pro někoho, koho vlastně pořádně ani neznáme. Ať už se jedná o partnerovu babičku, šéfa v práci, nebo třeba kamarádovu novou přítelkyni. Existují však univerzální dárky, kterými minimálně nic nezkazíte.

balení dárku

KVĚTINY

Klasickou volbou dárku pro ženu je květina. Nelze tvrdit že každá žena má ráda květiny a je také těžko hádat, která je její oblíbená. Nicméně pokud se znáte jen okrajově, jistě se neurazí, pokud jí jako dárek květinu přinesete a kdo ví, možná se dokonce trefíte do černého.

KOSMETIKA

Zde je potřeba být trošku opatrnější. Nelze prostě přinést parfém, který se nám líbí, nebo rtěnku, jejíž odstín by nemohl sedět. V každé drogerii však seženete dárkové soupravy a sady, které sice nejsou nejoriginálnějším dárkem, ale ten přeci nehledáte. Rozhodně se s nimi neztrapníte a kosmetiku využije každý. Když už ne k osobní potřebě, tak ji prostě později může předat dál.

LÁHEV

Pokud víte, co dotyčný rád pije, máte vyhráno. V případě že si však nejste jistí, láhev dobrého vína neuškodí. Případně bude následovat předchozí případ a obdarovaný ji předá dál.

NĚCO DOBRÉHO

Klasickým dárkem bývá například bonboniéra. I kdyby obdarovávaný nejedl sladké, vždy ji může otevřít když dorazí návštěva. Od věci však není ani balíček kvalitní kávy, nebo třeba dražší značka čaje.

ruka s květinami

POKUD VÍTE ALESPOŇ NĚCO MÁLO…

Víme-li například, že dotyčný holduje grilování, pořídíme mu sadu na grilování. Milovníkům vína zase digitální teploměr na víno a dítěti třeba sadu kreslících potřeb.

Značka ideál je návštěva obchodu se zaměřením na dárky, kde už si jen vyberete ze široké škály předmětů různého zaměření. Velký výběr kvalitního zboží lze sehnat například na stránce PromoDárky.

CO URČITĚ NEDÁVAT?

Existují však dárky, kterými se nevyplatí riskovat. Štangle salámu by mohla urazit vegetariána, kniha nepotěší vždy, zvlášť pokud se minete žánrem, poukaz na službu by dotyčný nemusel využít a módní doplněk se mu nemusí líbit. Vybírejte vždy to, co je univerzální a případně vhodné k dalšímu předání.