Search

S poporodními kily pryč!

Porod je náročnou etapou, kterou si žena musí projít a mnohdy bývá rekonvalescence zpátky do normálního života těžší, než si po něm ženy přejí. Nadváha je s ním přirozeně spojená, s tím nic nenaděláte, čemu ale můžete pomoci je vaše snaha, vrátit se zpátky do formy a mít postavu, jakou jste se chlubily dříve.
kojení na lavičce

Na prvním místě je kojení, což může být výhoda!

V zásadě byste měly myslet pouze na potřeby vašeho miminka, které vaše poporodní kila vůbec nezajímají.
Ono potřebuje především vaši lásku, pozornost, péči a ze všeho nejvíce – vaše prsa. Kojení není žádná automatická situace, která po porodu nastává, někdy je jeho proces komplikovaný a přináší mnoho trápení. Proto věřte, že pokud kojíte, je to pouze pro prospěch vašeho miminka a samozřejmě i výhoda pro vás.
•       Kojením totiž nastává ve vašem těle velká proměna látek, které působí na rychlejší spalování vašich tuků.Obecně platí, že čím více kojíte, tím rychleji se můžete dopracovat k tomu, že vaše tělo bude spalovat kalorie a vy zhubnete. Ubírá totiž mamince veškerou energii a je náročné, třeba jako hodina strávená v posilovně.
obézní žena

Jak upravit stravu, abyste hubly?

Pro zdraví vašeho miminka, musíte myslet i na to vaše a na potraviny, které se rozhodnete denně konzumovat. Díky kojení, by měla vaše strava odpovídat tomu, co bude schopné vaše miminko strávit. Nespoléhejte pouze na zeleninu, která zpravidla nadýmá a nízkokalorické jídla, které vám žádnou energii nepřinesou. Váš jídelníček musí být za všech okolností pestrý.
Čemu se musíte vyhnout, aby vaše hmotnost klesala?
Mlsání! Ano, všechny druhy sladkostí, slaných pochutin a tučných jídel, jakými jsou hranolky, pizza nebo hamburger, jsou bohaté na ukládání tuků, které pokud jich nechcete mít více, musíte si je odepřít.
Co vám do výrazné míry pomůže je pohyb, který si denně stanovíte tak, aby se vaše tělo nastartovalo a kila jste postupně ztrácely. Bohatě postačí, když budete absolvovat dlouhé a svižné procházky nebo si každé ráno protáhnete svaly díky lehkým a účelovým cvikům jako jsou dřepy, výpady nebo cviky z jógy.