Search

Poloviční burger pro Donalda Trumpa

Nicméně jeho současná mimořádná objednávka však může být o něco zdravější. O Trumpových stravovacích návycích se zmínil bývalý starosta New Yorku a zároveň jeho právní zástupce, Rudy Giuliani, když uvedl, že si prezident nedávno objednal svůj oblíbený pokrm jen s polovičně velkou žemlí. Při rozhovoru pro The Washington Post Giuliani prozradil, že oba 6. května absolvovali společnou večeři v prezidentově golfovém klubu ve Virginii. Zatímco Giuliani si užíval lehkého Cobb salátu, Trump si poručil dobře propečený hamburger s poloviční žemlí, což je volba, která má být údajně v zájmu jeho zdraví. Někdy to tak také dělám, řekl Giuliani. Rozhodně to není špatná volba, poukazuje na ojedinělý prezidentův zvyk.

amerika

Je však pro Trumpa opravdu zdravější volbou to, že si poručí poloviční hamburger? V žádném případě si nemyslím, že dát si hamburger by bylo pro kohokoliv zdraví přínosné, vysvětluje výživový poradce, Nichola Ludlam-Raine. Nicméně to, čeho se podle mého názoru Trump snaží dosáhnout, je snížit příjem kalorií a sacharidů, a to právě tím, že jí méně chleba. Podle toho, co všechno vím, se může nacházet v počátečním stadiu cukrovky, anebo již trpí druhem cukrovky, která vyžaduje omezený příjem sacharidů. Ze zdravotního hlediska by však bylo ještě lepší, kdyby Trump volil pokrmy, které nejsou založeny na zpracovaném červeném mase. Kuřecí salátový sendvič nebo celozrnný chléb by poskytovaly více živin, včetně vlákniny a vitamínů, stejně jako méně soli ve srovnání s hamburgerem, dodává.

hamburger

K odhalení prezidentových preferencí stran burgerů se dospělo poté, co se bývalý manažer jeho prezidentské kampaně, Corey Lewandowski, objevil v prosinci roku 2017 na titulních stránkách novin, když ve své knize, Let Trump Be Trump, poodhalil, že i přes Trumpovu zálibu v rychlém občerstvení nikdy nejedl chléb.