Search

Nezapomínejte na povrch kolem bazénu. Máte z čeho vybírat

Okolí bazénu by mělo být především bezpečné, nemělo by klouzat, mělo by být pevné a odolné a pochopitelně by mělo vytvářet také působivý estetický dojem. Pokud ponecháte kolem bazénu pouze trávník, vězte, že se travní stébla záhy objeví i ve vodě.

Jaký povrch vybrat? Máte více možností, které jsou pro tyto účely vhodné, může to být protiskluzná dlažba, kámen, dřevo, oblázky, nějaký kompozit, atd.
schůdky do bazénu

Dlažba, kámen, nebo dřevo?

Dlažba a kamenný obklad jsou stylové a tradiční materiály. Nabídka je velmi pestrá, dokonce můžete zvolit i umělý kámen. Ostatně, dlažba je nejčastěji voleným materiálem, už pro svou jednoduchou údržbu a trvanlivost. Nevýhoda dlažby a především kamene spočívá v tom, že akumulují ze slunečních paprsků mnoho tepelné energie a chůze naboso se pak často podobá procházce po rozpálené plotně.
modrá dlažba

Vsadit můžete i na dřevěný povrch. Jednak je vzhledově velice působivý, slunce jej rozhodně nerozpálí jako kámen, je velmi příjemné na dotek, a také neklouže. Po dešti sice rychle vysychá, ovšem jeho nevýhodou je pravidelná údržba. Dřevěný povrch má také výrazně nižší trvanlivost, než dlažba, záleží pochopitelně na kvalitě použitého materiálu.

Co třeba kompozit, nebo terasový systém?

Co taková směs drobných oblázků? Takový povrch tvoří směsi oblázků a speciální epoxidové nebo polyesterové pryskyřice. Je to vhodně zvolený kompromis, pokud nechcete vsadit na keramickou dlažbu nebo kamenný obklad. Vyrábí se například z říčních kamínků, které se těží z Dunaje, nebo z italského drceného mramoru.
vlez do bazénu

Zajímavou volbou mohou být i kompozitní materiály z PVC, nebo terasový systém, který se prodává pod výrobním názvem Twinson. Jedná se o velmi pevné, přitom variabilní desky. Jsou velmi působivým spojením estetiky s funkčností a praktičností. Desky Twinson připomínají okolí klasických městských bazénů, vyrábí se v osmi základních barvách a dají se sladit prakticky s každým exteriérem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup