Search

Současná doba nahrává psychickým onemocněním

Deprese vyvolaná přetížením a stresem je dnes velmi často skloňovaný výraz. Dříve nebyly deprese mezi lidmi natolik rozšířené a jednou z nejsilnějších příčin tohoto neutěšeného stavu je kromě nevhodné stravy a nedostatku pohybu zejména chronická forma stresu. Chronický stres si může představit tak, že vás sužuje mnoho drobných problémů v rodině, v zaměstnání, ve škole i na jiných místech zejména v mezilidských vztazích, a vy musíte čelit neustálým výkyvům nálad, hádkám a jiným typům konfliktů. Velmi důležité je nejprve stresový faktor odhalit, označit http://pc-help.cnews.cz/viewtopic.php%3Ft%3D51590 a pojmenovat a vzápětí se snažit jej odstranit. Ne vždy to ale jde jednoduše a nějaký čas trvá, než se nám to podaří, a v tomto mezidobí potřebujeme nějaké antistresové pomůcky. Které z nich jsou nejlepší a velmi účinné?

skákající dívka

Zdravá strava, čistý vzduch, procházky v přírodě a jízda na kole – s tímto by měl každý z vás začít. Změňte životosprávu, přestaňte konzumovat pečivo z bílé mouky, cukrovinky (rafinovaný bílý cukr), alkohol, cigarety, omezte pojídání masa, hlavně červeného a také uzenin a fastfoodu. Dopřejte si více luštěnin, celozrnných obilovin, např. hnědé rýže, pohanky nebo quinoy, více ořechů a za studena lisovaných rostlinných olejů. Proti stresu rovněž zabírá plavání, turistika a cyklistika nejlépe v krásném přírodním prostředí.

zahradní trampolína

Pořiďte si domů trampolínu – perfektní antistres je skákání na trampolíně 366 https://www.goodjump.cz/trampolina-366-cm-s-ochrannou-siti. Nejúčinnější jsou ty velké zahradní, ale i malá dětská trampolína do bytu (pozor na nosnost, aby vás unesla) vám dobře poslouží. Trampolíny jsou nářadí, které vám podpoří i budování svalové hmoty dolních končetin, zlepšení přirozené imunity, zprůchodnění lymfatického systému a mimo jiné i zdravé hubnutí a podporu trávení potravy s maximálním využitím živin. A nemějte obavy, že jsou trampolíny nebezpečné, není to pravda, pokud je máte zabezpečené ochrannou sítí a krytem pružin, a pokud je ukotvíte na vhodném místě, kde budou dobře stabilizované a nebudou se naklánět či bortit.