Search

Sněhurka – dnes ta z roku 1994

Tohle je jedna z nekonečných verzí této známé pohádky. Nese jednoduchý název Sněhurka. Ovšem je to malilinko pozměněné. Začíná to hádkou mezi dvěma modrými ptáčky, kteří bydlí v dutině stromu, jsou manželi a mají spolu děti, malá ptáčátka. Ptačí maminka se rozhodla vyprávět dětem pohádku o Sněhurce, ale ptačí tatínek už nechce nic slyšet, protože to slyšel už nejméně milionkrát. Oni totiž ptáčci byli u tohoto děje.
Sněhurka a princ
Nakonec ho ptačí maminka udolá a začne dětem vyprávět. V jednom dalekém zámku žili královští manželé. Královna zrovna vyšívala u okna krásnou krajku pro dítě, které očekávala každým dnem. Najednou se píchla do prstu a tekla jí z něj krev. Tak si posteskla, že by si přála, aby její dceruška, kterou čekala, měla rtíky jako krev, bílou pleť a vlasy černé jako ebenové dřevo. Zanedlouho královna opravdu porodila dceru a i přes velkou radost z malé princezny přišel i velký smutek. Královna při jejím narození zemřela.
Holčička byla přesně tak krásná, jak si její maminka přála. Král se po čase znovu oženil. Nová královna sice byla krásná, ale srdce měla studené jako led a duši černou. Měla k sobě i kouzelné zrcadlo, kterého se ptala, kdo je na světě nejkrásnější. Zrcadlo vždy odpovídalo, že nikdo nemůže předčit krásu královny. Sněhurku královna jenom trpěla, avšak dost často ji nadávala. Královna byla zatím dost klidná, jelikož byla nejkrásnější. Avšak Sněhurka rostla do krásy.
Po několika letech položila královna zrcadlu obligátní otázku. Zrcadlo se vymlouvalo, jak mohlo, ovšem nebylo mu to nic platné. Královna mu hrozila, že ho rozbije na milion kousků. Nakonec přiznalo, že Sněhurka jen nejkrásnější. Královna se tedy rozhodla, že ji sprovodí ze světa. Donutila myslivce, aby zavedl Sněhurku do lesa a tam ji zabil. Na důkaz jí měl přinést její srdce. Myslivec byl však dobrý člověk a Sněhurce neublížil.
Naopak ji donutil, aby utekla daleko do lesa, a aby se nevracela. Sněhurka se tak dostala k malému domečku, který patřil sedmi trpaslíkům. To však nevěděla. Byl tam veliký nepořádek, tak Sněhurka nejprve uklidila a pak si lehla s tím, že si chviličku odpočine. Trpaslíci byli zatím v práci ve skále, kde dolovali zlato. Pak šli však domů. Nejprve se nemohli do domečku dostat, až se jim to po velkém úsilí podařilo.
dvě figurky
Ze začátku si mysleli, že se vloupali k někomu cizímu, protože tam bylo uklizeno, ale pak zjistili, že jsou opravdu doma a tak hledali, jestli tam není ještě někdo další. A našli Sněhurku. Po poradě se rozhodli, že ji tam nechají spát, ale budou ji hlídat. A ráno se probudila jako první Sněhurka, která se jich lekla, jak tam na zemi pochrupovali. Ovšem lekli se i trpaslíci a tekli se schovat ven. Když se to jakžtakž uklidnilo, tak se rozhodli, že u nich Sněhurka může zůstat.